ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

  • Żniński Dom Kultury!

Bajka improwizowana "W magicznej krainie"

„W magicznej krainie” - bajka improwizowana.

Historia, która zdarza się raz. Nigdy nie była wcześniej opowiedziana i już nigdy więcej się nie powtórzy.

Na godzinę sala zamienia się w magiczną krainę. Jak się ona nazywa, jakie żyją w niej postaci, czy są ludźmi, czy innymi żyjącymi stworkami, co się w niej wydarzy ustalone zostanie na początku spektaklu z małymi widzami. Potem tworzy się opowieść pełną niesamowitych przygód. Nie ma rekwizytów ani dekoracji, wszystko widziane jest oczami wyobraźni. Dzieciaki, jeśli chcą,  aktywnie uczestniczą w całym spektaklu odgrywając role króliczków, marchewek, rosnących drzewek z rybek w stawie. Jak to w bajkach dobro zwycięża zło, a morał jest taki, że wystarczą głowy pełne pomysłów, by się świetnie bawić.

Koncert "Ojcowie i Synowie"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert ojców i synów, w którym żnińskiej publiczności zaprezentują się 2 rodzinne duety: Zespół pARTyzant, czyli Krzysztof i Mikołaj Toczko oraz Waldemar i Maciej Krystkowiak.

Zespół pARTyzant to rodzinny duet, który tworzą  światowej klasy gitarzysta Krzysztof Toczko oraz grający na perkusji i instrumentach perkusyjnych Mikołaj Toczko. Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Na repertuar składają się kompozycje własne przeplatane oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

DEZERTER - Koncert w ŻDK

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kino Objazdowe FERMENT w lutym w ŻDK!

Już w niedzielę 16 lutego Kino Objazdowe Ferment zagości ponownie w Żninie z najgorętszymi lutowymi hitami z okazji walentynkowego weekendu!

Spędź walentynkowy weekend w kinie!
 

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert FISZ EMADE TWORZYWO

Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem „Radar”.

Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem, zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.
Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.
Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019r. a singlem promującym jest utwór „Dwa Ognie” który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.

Koncert odbędzie się 18 kwietnia 2020 r. o godz. 20.00 w Cukrowni Żnin. Bilety w cenie 65,00 zł (do 29 lutego 2020) i 75,00 zł (od 1 marca 2020 do dnia koncertu) dostępne w sekretariacie ŻDK i na bilety24.pl

RODO i cookies