Koncert- Magda Piskorczyk

Koncerty
2018-03-17 18:00 - 20:00

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert Magdy Piskorczyk

Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji.

Magda jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Magda śpiewa głównie po angielsku, chętnie jednak sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta "Magda Piskorczyk Masterclass".

Wystąpi:

Magda Piskorczyk- wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje,

z zespołem w składzie:

Bartosz Kazek - perkusja i instrumenty perkusyjne;

Marcin Zaleś – gitary

Koncert  odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury 17 marca 2018r. o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie ŻDK.

• 2018-03-17 18:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda