ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

Zespoły

Zespoły

Zespół folklorystyczny "Pałuczanki"

Zespół Śpiewaczy "Pałuczanki" został założony w 1984 r. przez Eugenię Szymańska przy Kole Gospodyń Wiejskich w Biełożewinie. Oprawą muzyczną zespołu zajmowali się kolejno: Tadeusz Świtała, Józef Grzechowiak, Jan Płociński, Wojciech Pełczyński oraz Edwin Rybarczyk. Zespół od początku swej działalności prezentuje w zwyczajach, śpiewie, gwarze oraz strojach folklor ziemi pałuckiej. W swym repertuarze posiada również pieśni z innych regionów kraju. Od 1993 roku patronat nad zespołem sprawuje Żniński Dom Kultury. W 2010 r. kierowanie Pałuczankami powierzono Edwinowi Rybarczykowi, a do zespołu dołączyły panie i dziewczyny z innych pałuckich wsi: Retkowa, Brzyskorzystewka i Bożejewic. Obecnie Zespół prowadzi ponownie Wojciech Pełczyński. Przez lata swojej działalności Pałuczanki uczestniczyły w licznych festiwalach, przeglądach, konkursach i imprezach na terenie kraju i za granicą, brały udział w audycjach telewizyjnych i radiowych. W październiku 2013 r. zespół uświetnił swoim występem wizytę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Żninie z okazji 750-lecia miasta.

 

Zespół wokalny Jaśmin

Zespół wokalny Jaśmin powstał 12 stycznia 2010 roku. W zespole śpiewa 18 pań pod dyrekcją p. Marleny Mrówczyńskiej. Zespół bierze czynny udział w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych; zaprezentował się także na kilku przeglądach, m. in. w Świeciu, Wąbrzeźnie i Pakości. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni ludowe, patriotyczne, religijne, okolicznościowe, wykonywane a cappella na 2 lub 3 głosy. 

  

Żnińska Orkiestra Dęta

Żniński Dom Kultury ogłasza nabór dzieci, młodzieży i dorosłych na bezpłatną naukę gry na instrumentach dętych (od podstaw). Zapraszamy także osoby potrafiące grać w celu wsparcia działalności Żnińskiej Orkiestry Dętej. Naukę gry na instrumentach oraz próby z orkiestrą prowadzi specjalista od orkiestr dr dyrygentury Mirosław Kordowski 

 

 

 

Żniński Chór Kameralny

Chór działa pod dyrekcją Krzysztofa  Fryski, założyciela chóru. Do współpracy zaprasza wszystkich chętnych miłośników muzyki, tych starszych i tych młodszych. Występuje podczas uroczystości kościelnych i koncertów okolicznościowych. W czerwcu 2017 r. uczestniczył w VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY" w Ejszyszkach na Litwie, na którym zdobył II miejsce- "SREBRNĄ WSTĘGĘ SOLCZY"  w kategorii dorosłych chórów kameralnych do 24 osób. 

 

 

 

 

 

 

RODO i cookies