ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

Zespoły

Zespoły

Zespół folklorystyczny "Pałuczanki"

Zespół Śpiewaczy "Pałuczanki" został założony w 1984 r. przez Eugenię Szymańska przy Kole Gospodyń Wiejskich w Biełożewinie. Oprawą muzyczną zespołu zajmowali się kolejno: Tadeusz Świtała, Józef Grzechowiak, Jan Płociński, Wojciech Pełczyński oraz Edwin Rybarczyk. Zespół od początku swej działalności prezentuje w zwyczajach, śpiewie, gwarze oraz strojach folklor ziemi pałuckiej. W swym repertuarze posiada również pieśni z innych regionów kraju. Od 1993 roku patronat nad zespołem sprawuje Żniński Dom Kultury. W 2010 r. kierowanie Pałuczankami powierzono Edwinowi Rybarczykowi, a do zespołu dołączyły panie i dziewczyny z innych pałuckich wsi: Retkowa, Brzyskorzystewka i Bożejewic. Obecnie Zespół prowadzi ponownie Wojciech Pełczyński. Przez lata swojej działalności Pałuczanki uczestniczyły w licznych festiwalach, przeglądach, konkursach i imprezach na terenie kraju i za granicą, brały udział w audycjach telewizyjnych i radiowych. W październiku 2013 r. zespół uświetnił swoim występem wizytę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Żninie z okazji 750-lecia miasta.

 

Zespół wokalny Jaśmin

Zespół wokalny Jaśmin powstał 12 stycznia 2010 roku. W zespole śpiewa 18 pań pod dyrekcją p. Marleny Mrówczyńskiej. Zespół bierze czynny udział w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych; zaprezentował się także na kilku przeglądach, m. in. w Świeciu, Wąbrzeźnie i Pakości. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni ludowe, patriotyczne, religijne, okolicznościowe, wykonywane a cappella na 2 lub 3 głosy. 

  

Żnińska Orkiestra Dęta

Żniński Dom Kultury ogłasza nabór dzieci, młodzieży i dorosłych na bezpłatną naukę gry na instrumentach dętych (od podstaw). Zapraszamy także osoby potrafiące grać w celu wsparcia działalności Żnińskiej Orkiestry Dętej. Naukę gry na instrumentach oraz próby z orkiestrą prowadzi znany specjalista od orkiestr dr dyrygentury Mirosław Kordowski oraz Andrzej Stawarz.

 

 

 

Żniński Chór Kameralny

Chór działa pod dyrekcją Krzysztofa  Fryski, założyciela chóru. Do współpracy zaprasza wszystkich chętnych miłośników muzyki, tych starszych i tych młodszych. Występuje podczas uroczystości kościelnych i koncertów okolicznościowych. W czerwcu 2017 r. uczestniczył w VI Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY" w Ejszyszkach na Litwie, na którym zdobył II miejsce- "SREBRNĄ WSTĘGĘ SOLCZY"  w kategorii dorosłych chórów kameralnych do 24 osób. 

 

 

 

 

 

 

RODO i cookies