ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

Sekcje

Sekcje

Pałucka Pracownia Rzeźby

Pracownia rzeźby powstała w 1976 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie, pod patronatem Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W 1985 roku przeniosła się do Bursy Szkolnictwa Zawodowego, a od 1995 roku działa przy Żnińskim Domu Kultury. Zapraszamy dzieci, młodzież a także dorosłych

 Brak opisu.

 Zajęcia wtorki i piątki, od 17:00

 Instruktor: artysta rzeźbiarz- Zbyszko Piwoński

Zajęcia bezpłatne.

  Sekcja plastyczna

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany plastyk Pani Katarzyna Piasecka -Kowalik. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia, mogą pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami a konkursach plastycznych. Sekcja ta cieszy się bardzo dużą popularnością.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

 

terminy zajęć : Poniedziałek 15:00 (5-6 lat), 16:00 (7-10 lat), 17:00 (11-17 lat).

instruktor: Katarzyna Piasecka- Kowalik

 Zajęcia bezpłatne.

 

Ognisko Muzyczne

Ognisko Muzyczne w Żninie rozpoczęło swą działalność 2 marca 1964 roku. Było jedna z pierwszych tego rodzaju placówek, na terenie ówczesnego województwa, pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Towarzystwa Kulturalnego w Bydgoszczy. Przy Żnińskim Domu Kultury ognisko działa od 1990 roku. Edukacja dzieci i młodzieży prowadzona jest w trzech klasach: fortepianu, akordeonu i keyboardu. Bardzo dobre warunki nauki, baza instrumentalna, a przede wszystkim odpowiednio przygotowana, z wieloletnim stażem i osiągnięciami zawodowymi kadra nauczycielska daje możliwość edukacji dzieci.

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, ludzie stoją i w budynku

 

 

 Instruktorzy: Beata Różańska, Regina Wysocka, Marek Nowak

Koszt zajęć 150 zł./m-c , indywidualnie umawiane z instruktorem 

 

 

Studio Piosenki

Od roku 2001 przy Żnińskim Domu Kultury działa Studio Piosenki, które skupia utalentowane wokalnie dzieci i młodzież w wieku od 12 lat. Studio Piosenki pracuje pod kątem kształcenia wokalistów – solistów i wielogłosowego śpiewu zespołowego. Instruktorem grupy jest nauczyciel i muzyk Marek Nowak. W grudniu roku 2004 członkowie Studia Piosenki z opiekunem reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na koncertach kolęd w Wiedniu i Rzymie zorganizowanych dla polonii. Byli także na audiencji u papieża Jana Pawła II. W 2007 roku zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum na VI Festiwalu Piosenki Wakacyjnej ”Muzyczny Plecak”. W 2007 r. w XIV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Turystycznej i poezji śpiewanej, podopieczni Marka Nowaka, byli najlepsi i zdobyli I miejsce. W grudniu 2008 r Studio Piosenki zdobyło nagrodę główną w kategorii zespołów na „Ogólnopolskim Festiwalu piosenki z Duszą” w Teresinie. 

 Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i w budynku

 Instruktor : Marek Nowak

Zajęcia w sobotę, bezpłatne.

 

Szkółka Gitarowa

 

Nauka gry na gitarze, ukulele. Nauczycielem jest Krzysztof Toczko - wśród muzyków i fanów znany jako pARTyzant - gitarzysta, który potrafi jednocześnie grać na dwóch gitarach. W latach 1991-1944 współpracował z grupą Dżem. Potem grał w zespołach Ptaaki, Zdrowa Woda, Paradox, a także występował z synem Mikołajem. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Instruktor Krzysztof Toczko - pARTyzant.

Zajęcia w poniedziałki , ustalane indywidulanie z instruktorem.

  Cena 160 zł.

 

 

Zajęcia taneczne 

 

Zajęcia umuzykalniająco- ruchowe dla dzieci.

Pierwsza grupa od 6 m-ca - 2 lat zajęcia GORDONOWSKIE. Druga grupa - zajęcia umuzykalniająco-ruchowe od 4-6 lat. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku

Instruktor Anna Plewa.

Środy - brzdące muzykujące 16:30 i 17:30

Czwartki - umuzykalniające przedszkolaki  15:30, 16:30 i 17:30 

Piątki - brzdące muzykujące 16:30. 

Zajęcia płatne 50 zł/m-c.

 

Sztuka składania papieru - Origami i nie tylko...

 

Na zajęciach:

- origami płaskie i przestrzenne- promowanie sztuki origami jako formy wspierania rozwoju dzieci i młodzieży;

 - zdobnictwo pałuckie- kwiaty z papieru.

Zajęcia prowadzone są przez Panią Elżbietę Piechowiak, animatora origami, członka Bydgoskiego Klubu Origami ORIZURU- oddziału Polskiego Centrum Origami, instruktora i popularyzatora sztuki pałuckiej w dziedzinie zdobnictwa wnętrz. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych i prowadzone w dwóch grupach. Uczestnicy warsztatów biorą udział w wystawach i konkursach i mogą pochwalić się licznymi sukcesami, zwłaszcza w dziedzinie sztuki pałuckiej. 

Brak opisu.Brak opisu.

Instruktor : Elżbieta Piechowiak 

Zajęcia w środy : 14:30 młodsza grupa , 16:00 starsza grupa. 

 Zajecia bezpłatne.

 

NOWOŚĆ 

Taniec Break- Dance z Piotrem Strzałką. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek - dzieci i młodzież.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „WRACAMY BREAK w ŻNİŃSKIM DOMU KULTURY KAŻDY WTOREK 16.00 ZAJĘCIA BEZPŁATNE napaA da funs”

Instruktor: Piotr Strzałka 

Zajęcia we wtorki godz.16:00.

Zajęcia bezpłatne.

 

NOWOŚĆ 

ZUMBA 

Zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem - Agnieszką Suczyńską. Wyśmienita zabawa w rytmach muzyki latino i nie tylko ! Nie siedź w domu, przyjdź do nas.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Żniński Dom Kultury zaprasza na zajęcia MIBA ድ 60 zł/ miesiąc Wtorki / godz. 18:30 -świetna muzyka -spalanie kalorii Instruktor Suczyńskaleszka Gwarantujemy wspaniałą zabawę! ZUMBA”

 

Zajęcia we wtorki godz. 18:30.

Zajecia płatne 60zł/m-c. 

RODO i cookies