Newsletter ŻDK

Koncert Kolęd w wykonaniu Żnińskiego Chóru Kameralnego

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Żnińskiego Chóru Kameralnego.

Żniński Chór Kameralny powstał w 28 grudnia 2013 roku z inicjatywy dyrygenta zespołu pana Krzysztofa Fryski, muzyka, organisty, dyrygenta, rodowitego Żninianina. Chór zrzesza osoby w różnym wieku: młodzież szkolną, studentów i osoby dorosłe ze Żnina i okolic. Repertuar chóru jest zróżnicowany. Znaleźć można utwory muzyki sakralnej, gospel, czy rozrywkowej. Swoją działalność artystyczną chór prowadzi głównie w Żninie i okolicach, a ostatnio dwukrotnie na Litwie. Pierwszym konkursowym występem zespołu był udział w XI Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Szemudzie na Kaszubach, w kwietniu br., na którym chór zdobył I miejsce w swojej kategorii.  W czerwcu tego roku podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie chór wyśpiewał II miejsce w kategorii chórów kameralnych. Ostatnim sukcesem zespołu było zdobycie III miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku.

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru odbędzie się 28 grudnia 2017 r. o godz. 18.30 (po wieczornej mszy świętej) w Kościele pw. Św. Floriana w Żninie. 

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top