Newsletter ŻDK

XIII Powiatowy Konkurs "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa" rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięcie XIII  Powiatowego Konkursu „Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa”

 

W piątek 8 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Żnińskim Domu Kultury odbyło się podsumowanieXIII Powiatowego Konkursu Rzeźbiarskiego „Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa. Do konkursu zgłoszono 45 Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Jury obradowało w składzie:

Urszula Nowicka – etnograf

Grażyna Jarmużkiewicz – plastyk

Artur Jakubowski- dyrektor ŻDK

 

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii rodzin z dziećmi do lat 8

III nagroda- Nadia Sulska (Szkoła Podstawowa w Mamliczu)

III nagroda- Alicja Głos

III nagroda- Oskar Nowicki, Kinga Nowicka, Dariusz Stachowiak

III nagroda- Zuzanna Mrówczyńska, Wojciech Kubera

II nagroda- Justyna Walczak

I nagroda- Amelia Barth (Szkoła Podstawowa, Filia w Ojrzanowie)

 

w kategorii dzieci 9-12 lat

wyróżnienie- Julia Pałecka (Świetlica Opiekuńczo- Wychowawcza w Bożejewiczkach)

wyróżnienie- Kacper Madaliński (Szkoła Podstawowa w Mamliczu)

wyróżnienie- Martyna Jurek

wyróżnienie- Martyna Kabacik (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie)

wyróżnienie- Wojciech Bałażyk (Szkoła Podstawowa w Januszkowie)

wyróżnienie- Kacper Sadłowski (Zespół Szkół w Barcinie)

wyróżnienie- Julia Budziszewska

wyróżnienie- Martyna Bolewska (Świetlica Opiekuńczo- Wychowawcza w Bożejewiczkach)

wyróżnienie- Julia Mrówczyńska (Świetlica Opiekuńczo- Wychowawcza w Bożejewiczkach)

III nagroda- Karolina Kumusińska (Brzyskorzystew)

III nagroda- Wiktoria Kumusińska (Brzyskorzystew)

III nagroda- Aleksandra Roza

II nagroda- Eliza Pochylska

II nagroda- Michalina Hamot (Szkoła Podstawowa w Mamliczu)

II nagroda- Jakub Cieluch

I nagroda- Marta Figiel

I nagroda- Oliwia Walczak

I nagroda- Julia Robak (Szkoła Podstawowa w Januszkowie)

I nagroda- Wojciech Czekaj

 

w kategorii młodzież 13-16 lat

wyróżnienie- Krystian Nowicki

I nagroda- Patrycja Gadzińska

 

w kategorii Pałucka Pracownia Rzeźby:

II nagroda- Helena Kłoniecka (Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK)

II nagroda- Zuzanna Kędzierska (Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK)

I nagroda- Jakub Ulandowski (Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK)

 

w kategorii młodzieży od lat 17 i dorosłych:

wyróżnienie- Marek Simiński (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

 wyróżnienie- Jerzy Kozak (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

wyróżnienie- Marian Żądło (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

wyróżnienie- Jan Muszczak (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

wyróżnienie- Ola Jeziorska (Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie)

wyróżnienie- Izabela Kapuśniak (Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie)

III nagroda- Szymon Janiszewski (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

II nagroda- Piotr Smoliński (Dom Pomocy Społecznej w Barcinie)

I nagroda- Aleksandra Mikołajczak

 

Kategoria grupowa

Wyróżnienie- Mikołaj Mrówczyński, Oskar Kowalik, Kuba Mrówczyński (Świetlica Opiekuńczo- Wychowawcza w Bożejewiczkach)

Wyróżnienie- Miłosz Bugno, Bartosz Górny (Świetlica Opiekuńczo- Wychowawcza w Bożejewiczkach)

Wyróżnienie- Zuzanna Gwit, Monika Wojtasiak, Monika Roczek (Szkoła Podstawowa w Januszkowie)

III nagroda- Barbara Filipiak, Szymon Filipiak (

II nagroda- Tomasz Urban (Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie) oraz Katarzyna Kustosz i Jan Kustosz

I nagroda- Filip Mech, Jacek Nowak, Janek Wolanowski (Uczniowie Zespołu Edukacyjno- Terapeutycznego ZSS w Żninie)

Organizatorem konkursu była Pałucka Pracownia Rzeźby działająca przy Żnińskim Domu Kultury. Jego celem jest upowszechnianie sztuki ludowej Pałuk.Do udziału w Konkursie zaproszone zostały dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych ośrodków upowszechniania kultury oraz dorośli z terenu powiatu żnińskiego.

 

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top