Newsletter ŻDK

Koncert zespołu UNDERFATE

Underfate to młody i ambitny zespół komponujący w stylistyce post-progresywno rockowej. Oscylują pomiędzy wieloma gatunkami, ich muzyka jest trudna do zaszufladkowania. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: "Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako podprzeznaczenie, na którą mamy wpływ i przez, którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać".

Jako jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny znalazł się na składance post-rock PL compilation vol2 zatytułowanej: „Cold wind is promise of a storm”, którą wydał serwis Post-rock PL pod patronatem wielu rozgłośni i magazynów muzycznych. Grywali koncerty w różnych rejonach Polski wielokrotne dzieląc scenę z zespołem Besides (zwycięzcy Must Be The Music) oraz wieloma innymi bandami: Disperse, Obscure Sphinx, Osada Vida, Crippled Black Phoenix czy Animations. 

21.11.2014 debiutowali singlem w audycji Offensywa Piotra Stelmacha w Radiowej Trójce, zaś 31.01.2015 wydali debiutancki koncept album ‘Seven’, który opowiada historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu. Patronatem medialnym płyty jest serwis Post-rock PL.

Album ‘Seven’ zdobywa pozytywne recenzje m.in. w magazynach: Teraz Rock, Magazyn Lizard, Magazyn Gitarzysta, Top Guitar.

Skład:

Piotr Chomicz – gitara elektryczna

Sławomir Lewandowski – bass

Wojciech Lis – gitara rytmiczna, wokal

Adam Żmuda - instrumenty klawiszowe

Nikodem Wojtkiewicz – perkusja

 

Koncert odbędzie się w piątek 24 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top