Newsletter ŻDK

Zapraszamy na II Pałucką Noc Poetów!

II edycję Nocy Poetów otworzy Przedsmak 4 – recital Duetu El saffron z Izabelą Szafrańską, który tradycyjnie już poprowadzi Bogusław Sobczuk. Z recitalem „Rosyjskiej piosenki poetyckiej” wystąpi Lech Dyblik. Koncertom towarzyszyła będzie wystawa grafik Mateusza Wojciechowskiego. Spotkanie z poetami będzie nosiło tytuł „co stanie się z wierszami” i swojej formie nawiązywało będzie do kantorowskiej umarłej klasy. Swoją poezję zaprezentują:

- Joanna Chmielewska

- Beata Czulińska

- Sławomir Furmanek

- Zofia Jesionowska

- Emilia Kawczyńska

- Marek Koziński

- Violetta Naskręt

- Grażyna Rzendkowska

- Jadwiga Stróżykiewicz

- Maria Walczak

- Helena Wyrzykowska

- Magdalena Zawadzka

- Władysław Zwoliński

Zespół El Saffron- Duet powstał 2 lata temu w Białymstoku. Izabela Szafrańska pochodzi z Lipnicy Wielkiej - wsi położonej na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, jest studentką II roku Kulturoznawstwa studiów międzywydziałowych Uniwersytetu w Białymstoku. Paweł Sokołowski jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Izabela Szafrańska część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych poszukując inspiracji muzycznych. Gdyby nie droga artystyczna, którą obrała, najprawdopodobniej zostałaby sportowcem. W czasach licealnych miała wiele osiągnięć w sporcie jako sprinterka. Paweł Sokołowski jest kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym i miłośnikiem malarstwa. Zespół El Saffron wykonuje muzykę Żydów sefardyjskich. Aktualnie duet pracuje nad autorskim materiałem na płytę.

Lech Dyblik- Nazywa siebie radzieckim piosenkarzem. Języka, śpiewu i gry nauczył się już jako dorosły mężczyzna. Dziś muzyka jest pasją tego charakterystycznego aktora, znanego choćby z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Jak sam przyznaje uwielbia śpiewać po rosyjsku, szczególnie zaś „piosenki bandyckie”. W ich świat wprowadzi nas podczas Pałuckiej Nocy Poetów.

II Pałucka Noc Poetów z duchem Klemensa odbędzie się 8 lipca 2017 r. o godz. 18.00 w Żnińskim Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie ŻDK.

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top