Newsletter ŻDK

V Festiwal Muzyki Dawnej

Żniński Dom Kultury zaprasza na V Festiwal Muzyki Dawnej "MUSICA ANTIQUA ZNEYNAE" Kazimierz Piwkowski In Memoriam, 18 czerwca 2017 r.

„OD ANONIMA DO SCHICKHARDTA- pieśni Południowej Europy i fletowe inspiracje renesansu”- EFFASCINATO - 18.06.2017r.,  ul. Śniadeckich, godz. 13.30

Zespół działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku w Raszkowie od 2009 roku. W jego repertuarze odnajdziemy muzykę średniowiecza, renesansu i baroku. Ciekawostką może być fakt udziału zespołu w popularnym Show „MAM TALENT”. Ponadto są laureatami Srebrnej i Brązowej Harfy, Nagród Festiwalu Schola Cantorum.

Wstęp wolny!

Koncert „Muzyczne spotkanie nieba z ziemią” – KAPELA POLONICA- 18.06.2017 r., Muzeum Ziemi Pałuckiej, godz. 18.00

Zespół Kapela Polonica składa się z ludzi, którzy w swoim życiu kierują się pasją. Każdy z członków zespołu odbył swoją podróż, w trakcie której zbierał doświadczenia z różnych stron kraju i świata. Za nimi długoletnia edukacja muzyczna zakończona studiami wyższymi w takich miastach jak, Wrocław, Poznań, Łódź, Trossingen, a także warsztaty, koncerty, konkursy, a w końcu wybór specjalizacji – muzyki dawnej, choć nie tylko!

Czerpią z różnych gatunków muzycznych, co pozwala im nieustannie na nowo realizować się w wykonywaniu muzyki dawnej. Poszukiwania inspiracji muzycznych wciąż trwają. Muzycy biorą udział w kursach czy konsultacjach z wybitnymi artystami. Chcąc jak najwierniej przekazać oryginalne brzmienie grają na kopiach instrumentów historycznych. Skarbnicą wiedzy są także koncerty, nawiązywanie relacji z publicznością, a wszystko to przynosi im wiele radości!

Wstęp wolny!

Kazimierz Piwkowski- Honorowy Obywatel Żnina, to światowej sławy muzyk pochodzący ze Żnina, ojciec renesansu muzyki dawnej w Polsce. Był twórcą znanego na całym świecie zespołu Fistulatores et Tubicinatores Varsovienes i rekonstruktorem dawnych instrumentów. Od 1966 był wykładowcą Akademii Muzycznej w Warszawie, a od 1976 profesorem Uniwersytetu w Zarbriken. Jego dziadek i ojciec byli organistami w kościele św. Floriana w Żninie. Profesor Piwkowski zmarł 3 kwietnia 2012 r.

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top