Rozpoczynamy zmagania w TURNIEJU SŁOWA!

W piątek 9 marca rozpoczynamy tegoroczne zmagania w kolejnej edycji Turnieju Słowa – konkursu recytatorskiego skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej.

Turniej ma na celu zachęcenie młodzieży do wspólnej zabawy twórczej, której tworzywem jest słowo, inspirowanie do twórczych poszukiwań indywidualnych sposobów artystycznej wypowiedzi, popularyzacja polskiej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej ze szczególnym uwzględnieniem utworów poetyckich poprzez zachęcenie do poszukiwań repertuarowych oraz zainteresowanie najmłodszych sztuką recytacji,  jako szczególną formą pielęgnacji ojczystego języka polskiego, a tym samym dbałość o kulturę i estetykę „żywego słowa”.

Organizatorem eliminacji powiatowych  jest Żniński Dom Kultury, a turniej obejmuje swoim zasięgiem powiat żniński i ma charakter otwarty. Eliminacje powiatowe poprzedzone są eliminacjami szkolnymi.

W piątek 9 marca 2018 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury jako pierwsi w tym roku zaprezentują się gimnazjaliści i uczniowie klas VII Szkół Podstawowych.