Zapraszamy na koncert z piosenkami Jacka Cygana!

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert pt. "Stan Pogody" z piosenkami Jacka Cygana w wykonaniu Studia Piosenki Żnińskiego Domu Kultury.

"Stan Pogody" to tytuł koncertu, który przygotowuje Studio Piosenki Żnińskiego Domu Kultury. Premierowe wykonanie muzycznego widowiska składającego się z piosenek Jacka Cygana odbędzie się 11 marca. Młode wokalistki, podopieczne Marka Nowaka, podjęły się trudnego wyzwania mierząc się z utworami Pana Jacka, którego wachlarz twórczości jest nie tylko bogaty ale przede wszystkim różnorodny. I taki też będzie koncert, który będę miał zaszczyt wyreżyserować.

To kolejna produkcja Żnińskiego Domu Kultury, po koncertach: "Taka piosenka, taka ballada", "Kiedy nam do siebie bliżej",  "Owoce praojców", "Wśród nocy dnieje". Mimo, że poprzeczka została zawieszona wysoko, to już dziś możemy zaprosić Państwa na koncert, podczas którego, z sobie przypisaną wrażliwością, dziewczęta wyśpiewają  znane i lubiane przeboje, które nuciła cała Polska. Wszystko to w specjalnie przygotowywanej scenerii, która przeniesie nas do tajemniczego, bliżej nieokreślonego miejsca, w którym wszystko jest proste, inne... Mamy nadzieję, że nie tylko przypomnimy te piosenki, ale sprawimy, że nabiorą one nowego blasku, a kto wie może i znaczenia. Będzie radośnie, trochę nostalgicznie, ale przede wszystkim odświętnie, bo przecież piosenka jest znakiem i owocem naszych czasów, świadkiem oraz twórcą naszego jestestwa. Bardzo liczymy na to, że te emocje udzielą się Państwu i wspólnie będziemy mogli przeżyć chwile, które odpędzą troski dnia codziennego, a także skłonią do refleksji.

W koncercie wystąpią: Aleksandra Erdman, Katarzyna Kobusińska, Aleksandra Lasecka, Kornelia Łukomska, Urszula Naliwajska, Agnieszka Rochowiak, Maria Skalska, Izabela Szmiel, Laura Sztrajt, Agnieszka Walczak, Michalina Pryka, Aleksandra Nowak

Przygotowanie muzyczne i wokalne: Marek Nowak

Artur Jakubowski

Koncert odbędzie się w niedzielę 11 marca 2018 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie ŻDK.