26. Finał WOŚP w Żninie!

Żniński Dom Kultury zaprasza do udziału w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze  DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW.Na ulicach Żnina i okolic kwestować będzie ok. 60 wolontariuszy. Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbędzie się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”- zapisy będą prowadzone od godz. 11.30. Będziemy też świadkami pokazu udzielania pierwszej pomocy, a także będzie można uczestniczyć w kursie prowadzonym przez żnińskich harcerzy. Zaprosimy również do wykonania wspólnego wielkoorkiestrowego latawca, który jest symbolem tegorocznego Finału.

O godz. 16.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury rozpoczną się koncerty połączone z aukcjami. Na początek wystąpią sekcje Żnińskiego Domu Kultury oraz goście, a gwiazdą tegorocznego Finału Będzie Jacek Dewódzki z zespołem Kontraband!

Jacek Dewódzki to charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Od wielu lat nieustannie współpracuje z czołowymi zespołami i artystami polskiej sceny muzycznej.  W latach 1994-2001 był wokalistą legendarnego zespołu “Dżem”. Obecnie  wraz z doskonałymi muzykami tworzy i komponuje pod nazwą “Jacek Dewódzki KONTRABAND”. Koncert będzie składał się z autorskich kompozycji oraz coverów takich wykonawców jak Dżem, Neil Young, Rolling Stones i innych …

O 20.00 na rynku „światełko do nieba”, podczas którego będziemy częstować żurkiem.

Podczas finału będziemy licytować m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018 r.