REKORD W ŻNIŃSKIM SZTABIE WOŚP!

Podczas tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab przy Żnińskim Domu Kultury zebrał 40 097,16 zł
W tym roku zbieraliśmy pieniądze DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW. Na ulicach Żnina i okolic kwestowało 54 wolontariuszy.

Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbył się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Na rynku swoje stoiska prezentowali: Pałucki WOPR, KSSK GWARD oddział Szubin, towarzyszyli nam też żnińscy harcerze. Razem z sekcją modelarską Żnińskiego Domu Kultury wykonaliśmy ogromny wielkoorkiestrowy latawiec, który był symbolem tegorocznego Finału. Na scenie pod Basztą etiudę, przygotowaną specjalnie na ten wyjątkowy dzień, przedstawił Awangardowy Teatr Czarno- Czarny.
O godz. 16.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury rozpoczęły się koncerty połączone z aukcjami. Wystąpili:
- Studio Piosenki Żnińskiego Domu Kultury
- Sekcja Tańca Żnińskiego Domu Kultury
- Żnińska Orkiestra Dęta
- Monika Wałkowska
- SPR/Synowie Rapu
- Jacek Dewódzki KONTRABAND

O 20.00 na rynku odbyło się „światełko do nieba”. Dziękujemy strażakom ze Żnińskiego OSP za pomoc w tej akcji. Częstowaliśmy też żurkiem, licytowaliśmy ostatnie wielkoorkiestrowe pakiety i ponownie obejrzeliśmy etiudę Czarno- Czarnych.
Podziękowania kierujemy też w stronę żnińskiej Policji, za dbanie o bezpieczeństwo podczas Finału oraz do Banku Spółdzielczego w Żninie, w którym rozliczymy zbiórkę.

Podczas finału licytowaliśmy m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina, m.in. Hotel Martina (Gród Piasta), Żnińską Kolej Powiatową, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie, Panią Grażynę Gutowską, Polski Związek Filatelistów w Żninie, LGD „Pałuki - Wspólna Sprawa”, Kasę Stefczyka, Pana Pawła Wilgórskiego, Creative ART.- Ilonę Gawrońską, Gminę Żnin, Oddział GWARD z Szubina, Pana Wojciecha Burdelaka, INTER- VAX Żnin Pana Wacława Górnego, Frigo Logistics, Sztab WOŚP w Brukseli, „Rancho” Rekreacja Konna i Hipoterapia Żnin, TOMEX Auto Myjnia, Centrum Detailingu Pojazdów.

Podczas aukcji zebraliśmy 3 540,00 zł.

Do zbiórki przyłączyło się również Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, Szkoła Podstawowa w Słębowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie, Polski Związek Filatelistów w Żninie, wolontariusze kwestowali również w Brzyskorzystwi,
Dziękujemy też sponsorom, którzy ufundowali poczęstunek dla wolontariuszy:
- Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z.o.o.
- Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" w Żninie
- Zakład Masarski Tadeusz Jasiński