Zapraszamy do udziału w konkursie DEBIUT 2018!

Żniński Dom Kultury ogłasza Eliminacje Powiatowe XVII Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut- 2018”.

Żniński Dom Kultury jest organizatorem Eliminacji Powiatowych Przeglądu. Celem Festiwalu jest: promocja zespołów, solistów i twórców muzyki młodzieżowej, prezentacja dorobku artystycznego młodych wykonawców, wymiana doświadczeń i popularyzacja różnych form muzycznych, pomoc w podnoszeniu umiejętności artystycznych. W Przeglądzie może wziąć udział młodzież powyżej16 roku życia w następujących kategoriach:

- soliści,

- zespoły wokalne,

- zespoły rockowe,

- zespoły instrumentalne,

- zespoły wokalno – instrumentalne.

warunkiem udziału w eliminacjach powiatowych jest przygotowanie dwóch  piosenek w języku polskim w tym:

– obowiązkowej z  tekstem  Jacka Cygana

– dowolnej, wybranej przez uczestnika

i dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 16marca 2018 r.do sekretariatu ŻDK. Soliści oraz zespoły wokalne biorące udział w eliminacjach powiatowych mogą korzystać z tzw. półplaybacku. (podkłady należy dostarczyć do ŻDK lub przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z kartą zgłoszeniową do 16 marca 2018 r.). Zespoły rockowe, instrumentalne i wokalno- instrumentalne grają bez gotowych aranżacji tzn. „na żywo”.

Przegląd przebiegać będzie w dwóch etapach:

-        koncerty powiatowe organizowane w miastach powiatowych lub innych miastach w ramach danego powiatu. Eliminacje Przeglądu dla powiatu żnińskiego odbędą się w Żnińskim Domu Kultury 23 marca 2018 r., godz. 10.00.

-        warsztaty z zakresu emisji głosu dla laureatów eliminacji powiatowych oraz konkurs finałowy o tytuł najlepszego wykonawcy roku odbędzie się w Ciechocinku od 8 do 10.06.2018 r.

Regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne w sekretariacie ŻDK

lub do pobrania poniżej:

regulamin