Bajka improwizowana "W magicznej krainie"

„W magicznej krainie” - bajka improwizowana.

Historia, która zdarza się raz. Nigdy nie była wcześniej opowiedziana i już nigdy więcej się nie powtórzy.

Na godzinę sala zamienia się w magiczną krainę. Jak się ona nazywa, jakie żyją w niej postaci, czy są ludźmi, czy innymi żyjącymi stworkami, co się w niej wydarzy ustalone zostanie na początku spektaklu z małymi widzami. Potem tworzy się opowieść pełną niesamowitych przygód. Nie ma rekwizytów ani dekoracji, wszystko widziane jest oczami wyobraźni. Dzieciaki, jeśli chcą,  aktywnie uczestniczą w całym spektaklu odgrywając role króliczków, marchewek, rosnących drzewek z rybek w stawie. Jak to w bajkach dobro zwycięża zło, a morał jest taki, że wystarczą głowy pełne pomysłów, by się świetnie bawić.

W spektaklu wystąpią improwizujący aktorzy. Improwizacją zajmują się od czterech lat, występują od trzech. Tworzą przedstawienia dla dorosłych w różnych składach osobowych oraz bajki dla młodego widza. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, toruńskim Dworze Artusa i na scenie bydgoskiego Eljazzu i okazjonalnie na scenach w całym kraju.

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury 6 marca 2020r. o godzinie 17.00. Bezpłatne wejściówki dla dzieci od 7 lat z opiekunem dostępne w ŻDK.