Żniński Dom Kultur zaprasza na spektakl dla dzieci „Pan Twardowski”

„Pan Twardowski” to spektakl teatralny nawiązujący do jednej z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem. To historia wielkiego uczonego Mistrza Twardowskiego, który zamarzył sobie, że zdobędzie lek na nieśmiertelność. Z „pomocą” do szlachcica przybywa sam diabeł. Za sprawą czarciego podstępu Twardowski przysięga biesowi oddać swoją duszę. Z jakich przyczyn Twardowski znajdzie się na księżycu? Kto nie zna tej legendy, koniecznie musi zobaczyć to przedstawienie!

Spektakl jest okraszony humorem, co sprawia, że nawet mniejsze dzieci w przystępny sposób mają możliwość poznania tej wspaniałej legendy!

Znakomite dialogi, z elementami staropolszczyzny, a także starodawne kostiumy i rekwizyty tj. kontusz czy szabla przybliżają młodemu widzowi czasy szlacheckie z XV-XVI wieku. Spektakl ubarwia piękna muzyka przenosząca widzów do czasów minionej epoki. Dzieci mają możliwość usłyszeć hejnał Mariacki, jak też zatańczyć Krakowiaka.

Z czarami nie można igrać! To przesłanie pozostawiamy młodemu widzowi!

Spektakl odbędzie się w środę 7 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w amfiteatrze w Parku nad Małym Jeziorem Żnińskim. Wstęp wolny.