25. Finał Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans-2019

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w Żnińskim Domu Kultury odbędzie się 25. Finał Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans-2019 z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa. Organizatorem Festiwalu jest Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Żniński Dom Kultury. Na scenie zobaczymy laureatów eliminacji powiatowych z Kowalewa Pomorskiego, Chełmży, Gostycyna, Radziejowa, Żnina, Więcborka, Chełmży, Łasina i Bydgoszczy. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 7-16 lat, uczestnicy rywalizują w trzech grupach wiekowych prezentując piosenki w języku polskim. Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień oraz pomoc w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji artystycznych.

Eliminacje dla powiatu żnińskiego odbyły się  22 marca 2019 roku w Żnińskim Domu Kultury, a do Finału zostały wytypowane następujące osoby:

w grupie wiekowej 7 – 9 lat:

- Gabriela Kaniuka- Miejski Dom Kultury w Barcinie

w grupie wiekowej 10 – 13lat:

- Edyta Karczewska- Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp.

w grupie wiekowej 14 – 16 lat:

- Agnieszka Rochowiak- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gorzycach

- Agnieszka Walczak- Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie