Sukcesy dzieci i młodzieży z powiatu żnińskiego

Łącznie w finale Turnieju wystąpiło 139 wykonawców.

Jury Turnieju obradowało w składzie: TERESA STĘPIEŃ-NOWICKA (aktorka Teatru Wilama Horzycy w Toruniu), ANNA KATARZYNA CHUDEK (aktorka Teatru Baj Pomorski w Toruniu, logopeda), JÓZEFINA SZAŁAŃSKA (AKTORKA SCEN BYDGOSKICH), LILIANA PAWLAK-KOZLOWSKA (muzyk-pedagog, instruktor teatralny,  kierownik artystyczny dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych),, PATRYK RYBUS (student logopedii – Uniwersytet Jana Kazimierza w Bydgoszczy, uczestnik i laureat wielu konkursów recytatorskich i teatralnych, m.in. finalista tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii teatrów jednego aktora).

Eliminacje dla powiatu żnińskiego odbywały się w marcu i w kwietniu w Żnińskim Domu Kultury.

Spośród dzieci i młodzieży reprezentujących powiat żniński nagrody i wyróżnienia w Finale otrzymali:

w turnieju recytatorskim:

w kategorii klas IV-VI SP

I NAGRODA – WOJCIECH CZEKAJ (kl. V SP nr 2 w Żninie) za interpretację prozy Erica Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”. Wojtek otrzymał również NAGRODĘ KURATORA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w Bydgoszczy, który w tym roku objął  Turniej honorowym patronatem.

III NAGRODA - JĘDRZEJ DROSZCZ (kl. VI SP nr 2 w Żninie) – za prozę J. R. R. Tolkiena „Hobbit”.

w kategorii młodzieży gimnazjalnej

III NAGRODA - DOMINIKA DOMAGAŁA (kl. II Gimnazjum Społeczne „Trójka” w Żninie) za utwór Tadeusza Różewicza „Dodatkowe korzyści z książek”.

WYRÓŻNIENIE- PIOTR MARCZAK (kl. II Gimnazjum w Barcinie) za prozę Sławomira Mrożka „Lew”.

w turnieju poezji śpiewanej

WYRÓŻNIENIA- OLGA GWIZDAŁA (kl. III Gimnazjum w Barcinie) za wykonanie utworu „Wariatka jeszcze tańczy” A. Osieckiej i Seweryna Krajewskiego.

Finałowi Turnieju towarzyszyła  WYSTAWA najciekawszych prac ilustrujących ulubione teksty literackie. Spośród nadesłanych 220 prac Jury pod przewodnictwem Katarzyny Wolskiej (artysta plastyk) wyróżniło i nagrodziło  33 autorów, w odrębnych trzech grupach wiekowych.

Laureaci wyróżnień i nagród w Turnieju Ilustratorskim:

w kategorii klas I-III SP

WYRÓŻNIENIE:

GRZEGORZ TAŃSKI (Barcin- Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie)

w kategorii klas IV-VI SP

WYRÓŻNIENIE:

WOJCIECH LIS (Żnin- „Trójka” Zespół Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Żninie)

MARTYNA RYŚ (Żnin- „Trójka” Zespół Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Żninie)

Wyróżniono też nauczycieli i instruktorów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Pamiątkowy DYPLOM-PODZIĘKOWANIE otrzymała Pani JOANNA LISIECKA („Trójka” Zespół Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Żninie).

Więcej informacji i zdjęcia na: http://www.kpck.pl/turniej-slowa-protokol-jury-i-fotogaleria/