27. Finał WOŚP w Żninie!

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha zbieramy pieniądze NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH. Na ulicach Żnina kwestować będzie ok. 40 wolontariuszy. Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbędzie się 13. Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”- zapisy będą prowadzone od godz. 11.30. Zaprosimy również do tańczenia ZUMBY, a na koniec do ogrzania się i wspólnego biesiadowania przy gorącym żurku.

Od godz. 15.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury rozpoczniemy warsztaty artystyczne, malowanie twarzy i koncerty połączone z aukcjami. Na początek wystąpią sekcje Żnińskiego Domu Kultury oraz goście, a gwiazdą tegorocznego Finału będzie folk-rockowy zespół MITRA z Gdyni

MITRA to gdyński, siedmioosobowy zespół folk- rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu. Mitra to energetyczne, szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.

Na przestrzeni ostatnich lat wystąpili na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Donatan i Cleo i wiele innych.

W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Ich żywiołem jest kontakt ze słuchaczem – występy na żywo!

O 20.00 na rynku „światełko do nieba”.

Podczas finału będziemy licytować m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 r.