Newsletter ŻDK

XIII Powiatowy konkurs "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa"

Zapraszamy do udziału w XIII Powiatowym Konkursie "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa.

Dokumenty do pobrania poniżej:

Regulamin 

Karta zgłoszeniowa

„Mapa (NIE)pokoju" w wykonaniu Awangardowego Teatru Czarno- Czarnego

Żniński Dom Kultury i Awangardowy Teatr Czarno- Czarny zapraszają  na spektakl pt. „Mapa (NIE)pokoju".

Po raz kolejny młodzieżowy, amatorski teatr, którego twórcą jest Marcin Grajek, przeniesie nas do świata widzianego i  wykreowanego przez pryzmat ludzi wkraczających w dorosłe życie. I jak to zwykle była ów widzenie nie jest pozbawione buntu, przekory,  wobec otaczającego świata, którym rządzą dorośli. Mają własny punkt widzenia i własne ideały. Jeszcze chcą coś zmieniać, budować, tworzyć. I oto chodzi, także w teatrze.

 Marcin o spektaklu:
„Spektakl "Mapa (NIE)pokoju" to sceniczna wizja buntu młodego pokolenia. Otaczani przez ciągłe decyzje i niekończące się dylematy stajemy twarzą w twarz ze stwierdzeniem, ze przecież można inaczej.

Spróbujemy przełamać stereotypy i pokonać ograniczenia.
A na mapie stworzy się... swoisty twór wyobraźni.”

Gorąco polecam Państwu to wydarzenie, warto bowiem przyglądać się młodemu pokoleniu, zamiast je krytykować, może właśnie w tej, bodaj  najpiękniejszej, bo teatralno – literackiej formie, znajdziemy wspólną płaszczyznę do rozmowy o rzeczach ważnych, bowiem każdy z nas, na własnej mapie uczuć może znaleźć  piękno i dobro jakie jest w każdym z nas.

                                                                                                                        Artur Jakubowski

Reżyseria: Marcin Grajek

Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Byczyńska

Aktorzy: Izabela Balcerzak, ominika brzykcy, Kacper Fryska, Marcin Krajek, Ola Kaźmierczak, Patrycja Kuras, Julia Staniszewska, Maria Szafrańska, Zofia Szałacińska, Mirella Tyka, Monika Wałkowska, Kaja Zbytniewska, Karolina Zdrojewska

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w sobotę 4 listopada (premiera) i w niedzielę 5 listopada (pokaz otwarty) 2017 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert zaduszkowy!

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert zaduszkowy pt. „Wszystko gdzieś w nas…” w wykonaniu Magdaleny Przybyszewskiej.

„Wszystko gdzieś w nas…” to tytuł zaduszkowego recitalu, który wykona Magdalena Przybyszewska
Magdalena Przybyszewska, urodziła się 29 czerwca 1996 roku w Bydgoszczy. W 2015 roku ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w klasie o profilu humanistyczno-kulturoznawczym. Swoje umiejętności wokalne rozwijała początkowo pod okiem Katarzyny Tomali.

Od 2008 roku była również podopieczną Impresariatu Edukacyjno-Artystycznego ARS FABRICA, mającego swoją siedzibę w Dobroniu. Młode talenty, pozostające pod opieką Impresariatu, systematycznie kształciły swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dwa razy w roku odbywały się Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne "Śpiewaj i Tańcz". Magda była uczestniczką trzynastu edycji warsztatów i miała okazję pracować pod okiem wielu profesjonalistów, wśród których można wymienić: Elżbietę Adamiak, Dominikę Rydz- Kancler, Zuzannę Madejską, Weronikę Bochat-Piotrowską, Gabriela Piotrowskiego, Anetę Bałon, Mirosława Woźniaka oraz Jerzego Łazewskiego.

Magda jest laureatką wielu konkursów i festiwali. Zdobyła, m. in., Wyróżnienie w V i VI Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA w Barcinie oraz nominację do udziału w 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2014 roku zajęła III miejsce w Festiwalu Piosenki Nieżyjących Polskich Artystów im. Miry Kubasińskiej "Piosenka jest wieczna". W 2015 roku zdobyła II miejsce w 36. Inowrocławskich Spotkaniach Artystycznych MUSICORAMA oraz Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszego solisty XV Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd "Graj dudka, graj Panu...".

Miała okazję zaprezentować się również na wielu koncertach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 6 w Bydgoszczy, Miejski Dom Kultury w Barcinie, Impresariat Artystyczny ARS FABRICA, a także na koncercie z okazji 100-lecia harcerstwa polskiego w łódzkiej Wytwórni. Była gościem Koncertu Laureatów VII i VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Radosnych Serc”, który odbył się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" podczas "Pożegnania lata" .

Od lat interesuje się również teatrem. W 2012 roku była wolontariuszem XI Edycji Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W roku szkolnym 2013/2014 należała do całorocznego wolontariatu Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Z wielką przyjemnością oglądała spektakle w teatrach w całej Polsce: Szóste piętro, Narodowy, Kwadrat w Warszawie, STU oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Obecnie rozpoczęła studia na Wydziale Koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim kontynuując jednocześnie naukę na II roku wydziału wokalno- estradowego Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Barbary Abramowicz.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki m.in. z repertuaru: A. Zauchy, U.Sipińskiej, S. Soyki, G. Łobaszewskiej, J. Przybory i innych poetów piosenki. Na fortepianie Magdzie akompaniować będzie Marek Błaszczyk.

Koncert odbędzie się w czwartek 2 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie ŻDK. 

Zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Recitali Piosenki Artystycznej

Żniński Dom Kultury zaprasza na OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RECITALI PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ.

3 dni, 8 recitali konkursowych, 1 koncert galowy…tego nie można przegapić. Zapraszamy na OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RECITALI PIOSENKI ARTYSYCZNEJ.

Podczas zbliżającego się festiwalu chcielibyśmy dzielić się z Państwem nowo odkrytymi inspiracjami, dzięki wykonawcom, którzy zgłosili się na konkurs z różnych zakątków kraju. To z pewnością artyści, których twórczość potwierdzi wciąż poszerzające się spektrum piosenki.

Zmagania uczestników Festiwalu oceniać będzie Jury w składzie:

Bogusław Sobczuk- dziennikarz, aktor, twórca i reżyser koncertów, specjalista z zakresu sztuki estradowej, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Jerzy Satanowski- kompozytor piosenek, twórca muzyki teatralnej i filmowej, autor i reżyser teatralnych spektakli muzycznych, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Maciej Puto- absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wystąpią:

8 listopada- środa:

godz. 17.00- MONIKA WÓJCIKOWSKA- „W głębi siebie”

godz. 18.00- JAGODA RATAJ- „Scena, muzyka i ja”, akompaniament- SZYMON BORYS

godz. 19.00- SYLWIA RUBCZAK- „Małżeństwo to gra”, akompaniament- ARTUR                     GRUDZIŃSKI

godz. 20.00- SYLWIA DRZYCIMSKA- „Nie budźcie mnie”, akompaniament- DANIEL   PRADELLA

9 listopada- czwartek

godz. 17.00- MARCIN PIOTROWSKI- „Wszystko będzie tak jak było”

godz. 18.00- DAWID GĘBALA- „Kim jestem”

godz. 19.00- JULIANNA GRABOWSKA- „Siła”, akompaniament- GRZEGORZ              TOMKOWSKI

godz. 20.00- GABRIELA KUNDZIEWICZ- „Promyki”

10 listopada- piątek- godz. 18.30- Koncert Galowy w wykonaniu MAI I ANDRZEJA SIKOROWSKICH, ogłoszenie wyników konkursu, występ laureata nagrody GRAND PRIX.

ANDRZEJ SIKOROWSKI- urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem

Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny. („Pasjans na dwóch”).

MAJA SIKOROWSKA- Urodzona w 1980 roku w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku płytę „Sprawa rodzinna”, w 2016 roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Ogólnopolski Festiwal Recitali Piosenki Artystycznej odbędzie się od 8 do 10 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury.

Bilety na koncert galowy w cenie 40 zł (35 zł dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób) i bezpłatne wejściówki na recitale uczestników konkursu dostępne są w  sekretariacie ŻDK.

"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

„Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków” to adaptacja znanej bajki braci Grimm. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje Królewnę. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

Znamy już skład jurorski Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali Piosenki Artystycznej

Konkurs OFRPA oceniać będą:

Bogusław Sobczuk- dziennikarz, aktor, twórca i reżyser koncertów, specjalista z zakresu sztuki estradowej, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Jerzy Satanowski- kompozytor piosenek, twórca muzyki teatralnej i filmowej, autor i reżyser teatralnych spektakli muzycznych, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Maciej Puto- absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.

Strona 1 z 73

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top