Spektakl dla dzieci pt. „Cyrk leśnych robaczków” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art.

Sceną zawładną owady! Mieszkańcy leśnej polanki są poruszeni i zaniepokojeni dziwnym obiektem, który pojawił się na skraju lasu. Jak się później okaże, to pająk otworzył cyrk i szuka wśród owadów uzdolnionych artystów. Finałowym występem ma być konkurs talentów. Biedne owady nie wiedzą, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chce zwabić je w pułapkę…Czy niepozorny żuczek-poeta uratuje mieszkańców łąki? Kolorowe i muzyczne przedstawienie przenosi dzieci w świat maleńkich owadów. W przedstawieniu poruszane są takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Młody widz uczy się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Spektakl odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Walentynki w ŻDK- Koncert THE POSTMAN- Beatlesi z Polkowic

Szanowni Państwo,

z powodu żałoby narodowej, która rozpocznie się w nocy z czwartku na piątek i potrwa do soboty do godz. 19.00 koncert zespołu The Postman został przełożony na sobotę 23 lutego 2019 r. na godz. 17.00.

Bilety na koncert w cenie 20,00 zł dostępne są w sekretariacie ŻDK.

Zespół The Postman z Polkowic powstał w 1997r w Polkowicach. Założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan Beatlesów i muzyki z tamtego okresu. Zespół zagrał od tego czasu ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i w Niemczech. Swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność. Tutaj każdy szczegół jest perfekcyjnie dopracowany pod względem wizualnym i muzycznym. Garnitury szyte na miarę w dwóch wersjach: szare (model „A hard day's night”) i czarne (model „Ed Sullivan”). Buty prosto z Liverpoolu, gitary, wzmacniacze i perkusja takie na jakich grała wielka czwórka. I to wszystko na żywo!

koncert z okazji Dnia Kobiet- recital Piotra Goljata pt. „Jej portret- Panowie Paniom”

„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt”… śpiewał  Bogusław Mec w jednej z najpiękniejszych polskich piosenek i choć utwór powstał 47 lat temu, to nie traci na popularności i aktualności. Tajemnice kobiet i miłości do nich przez lata starało się zgłębić wielu polskich artystów i to właśnie ich utwory, podczas wyjątkowego koncertu poświęconego właśnie Kobietom, zaprezentują muzycy. Usłyszymy piosenki Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego.

Koncert będzie utrzymany w melancholijnym klimacie. Zaśpiewa, znakomicie poprowadzi i zagra na fortepianie Piotr Goljat a towarzyszyć mu będą Sebastian Ruciński na gitarze i Piotr Górka na kontrabasie. Wszyscy muzycy są absolwentami Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Na co dzień jako zespół towarzyszą wybitnym gwiazdom estrady, m.in. Elżbiecie Adamiak, Jerzemu Filarowi, Andrzejowi Poniedzielskiemu.

Koncert  odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury 10 marca 2019r. o godzinie 18.00.

Uwaga! Na koncert nie ma już dostępnych wejściówek!

Żniński Dom Kultury zaprasza na Ostatkowy Bal Karnawałowy dla dzieci !

Z okazji zakończenia karnawału zapraszamy na wyjątkowy Bal Karnawałowy dla dzieci od 5 lat. W tym dniu w Żnińskim Domu Kultury nie zabraknie śmiechu i zabawy, będzie wesoło i kolorowo.

Rozpoczniemy od przygotowań do wielkiego Balu pod kierunkiem Ilony Gawrońskiej z Creative Art. W otwartej strefie bajkowo-karnawałowego wizażu, dzieci ozdobią maski weneckie, czyli nieodzowny element każdego karnawałowego stroju. Będzie można również ozdobić twarz ulubionym bajkowym motywem.

W drugiej części na dzieci będą czekali animatorzy z grupy FUNimki, którzy przygotują dla nich moc zimowych atrakcji:

- taneczną animację prowadzoną przez Elzę i Annę,

- mroźne zabawy i konkursy,

- wielką śnieżycę: bańki mydlane, konfetti, miękki puch.

Prawdziwą atrakcją będzie na pewno wizyta ulubionego bajkowego bohatera wszystkich dzieci- Olafa.

Ferment Kino Objazdowe w lutym w ŻDK!

Rozpędzony autobus Kina Objazdowego Ferment wraca do Żnina już 17 i 18 lutego z workiem hitów. Zagramy LEGO PRZYGODĘ 2, PLANETĘ SINGLI 3 i MISZMASZ, CZYLI KOGEL MOGEL 3!

Plan wygląda następująco:

17.02, niedziela