LESKI w ŻDK!

LESKI w Żnińskim Domu Kultury

Leski zapowiada drugi album i intryguje tytułem. „MIŁOŚĆ. STRONA B”. W sieci ukazał się właśnie teaser zwiastujący nowy album Leskiego. Niespełna 3 lata od debiutu muzyk powraca z nowymi piosenkami, które zapowiada tajemniczym video. Artysta nie odkrywa jeszcze szczegółów ale odsłania wyrazisty tytuł. MIŁOŚĆ. STRONA B ujrzy światło dzienne 1 czerwca ale już w marcu w sieci ukaże się pierwszy singiel, który otworzy kolaż opowieści o miłości po stronie B.

Leski wyrusza w przedpremierową trasę składającą się z 8 koncertów podczas których po raz pierwszy zaprezentuje nowy materiał. Wszystko pod szyldem „TRASA. STRONA A”.

Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do F R Y D E R Y K Ó W w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.

Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król.
W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.

W marcu 2018 roku ukaże się pierwszy singiel zapowiadający płytę „Miłość. Strona B”, której premiera 1 czerwca 2018 roku.

Koncert odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 30,00 zł dostępne są w sekretariacie ŻDK.