Zapraszamy na wystawę prac sekcji artystycznych ŻDK!

Żniński Dom Kultury zaprasza na „ARTYSTYCZNY MAGAZYN”, czyli wystawę prac sekcji działających w ŻDK oraz kolejny recital w ramach cyklu POSMAKI

7 kwietnia zapraszamy na wyjątkową wystawę. Po raz pierwszy w Żnińskim Domu Kultury efekty swojej codziennej pracy zaprezentują dzieci, młodzież i osoby dorosłe, będące członkami sekcji artystycznych działających w ŻDK:

Sekcji rzeźbiarskiej i plastycznej działających w Pałuckiej Pracowni Rzeźby;

Sekcji „Sztuka składania papieru- origami i nie tylko…”;

Sekcji Haftu Pałuckiego;

Sekcji Modelarskiej.

W specjalnie na tą okazję zaaranżowanej sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury  będzie można podziwiać rzeźby, hafty i kwiaty pałuckie. Tą częścią wystawy chcemy pokazać nasze przywiązanie do tradycji regionu, to, że twórczość ludowa nie odchodzi do lamusa, ale jest pielęgnowana i rozwijana  przez kolejne pokolenia. Przedstawimy też inne dziedziny sztuki, jak malarstwo, wyjątkowe prace wykonane sztuką origami oraz modele samolotów z plastiku, drewna, papieru, latawce oraz makiety i dioramy historyczne.

Tą różnorodnością prezentowanych dzieł mamy nadzieję przekonać Państwa, że instruktorzy w ŻDK wychowują artystów, świadomych swych korzeni, wrażliwych na sztukę ludzi.

Zwieńczeniem wystawy będzie kolejny koncert w ramach cyklu Posmaki.

„Po drugiej stronie siebie” to tytuł recitalu w wykonaniu Piotra Tłustochowicza –wokalisty, pianisty, kompozytora, finalisty 6 edycji Voice of Poland. Pochodzi z Rybnika, swoją karierę muzyczną rozpoczął od Rybnickiego konkursu poetyckiego ”Pojedynek na słowa”, gdzie został zauważony i zaproszony do udziały w festiwalu poezji śpiewanej OFPA w Rybniku, ukończył również pierwszy stopień szkoły muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków w klasie fortepianu, co pozwoliło mu później po sześciu latach przerwy wrócić do tego instrumentu by zacząć pracę nad własnymi utworami oraz aranżacjami. Aktualnie mieszkaniec Nysy, absolwent wokalistyki jazzowej w klasie dr hab. Ingi Lewandowskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, gdzie poznał muzyków, z którymi tworzy kwartet jazzowy, z którym aktualnie grają premierowy program „To co w mojej głowie”. Muzyka którą wykonuje łączy w sobie jazz, poezję śpiewaną, funk, bossa nove, tango, gospel. Muzykę pisze do wierszy znanych i wybitnych polskich poetów takich jak Czesław Miłosz, Wiesława Szymborska, Bruno Jasieński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kamil Baczyński. Jest również współprowadzącym Nysa Gospel Choir, chóru gospel działającego pod kierownictwem dr hab. Piotra Barona prof. PWSZ w Nysie. Nagrodzony w wielu prestiżowych festiwalach poezji śpiewanej takich jak Piostur Gorol Song w Andrychowie, OFPA w Rybniku, Przegląd piosenki artystycznej "Łaźnia" w Radomiu i wiele innych. Na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie otrzymał nagrodę za najlepszy debiut kompozytorski w 2011 roku. Współpracował między innymi z Andrzejem Poniedzielskim, Zbigniewem Zamachowskim, Jackiem Bończykiem, Romanem Hudaszkiem, Piotrem Schmidt'em, Grzegorzem Nagórskim czy Jerzym Satanowskim.

Warto już teraz zarezerwować sobie terminy kolejnych „Posmaków”:

8 czerwca                Ewelina Brudniak „Scena prawdziwsza od życia”

29 września             Olga Lisiecka „Youkali”

Wszystkie recitale poprowadzi Bogusław Sobczuk- dziennikarz, aktor, twórca i reżyser koncertów, specjalista z zakresu sztuki estradowej, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Wernisaż wystawy oraz recital Piotra Tłustochowicza odbędą się 7 kwietnia 2018 r.  o godz. 17.00 w Żnińskim Domu Kultury.  Bezpłatne wejściówki na koncert oraz karnety na cały cykl POSMAKI dostępne są w sekretariacie ŻDK.