Eliminacje powiatowe konkursów AWANS i DEBIUT 2018

W piątek 23 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Żnińskim Domu Kultury odbędą się eliminacje powiatowe 24. Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS-2018”.

Organizatorem Festiwalu jest Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki kultury na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień oraz pomoc w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji artystycznych. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety i zespoły wokalne. Uczestnicy występują w trzech grupach wiekowych:

- 7-9 lat

- 10-13 lat

- 14-16 lat

Finał z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w Żnińskim Domu Kultury.

Bezpośrednio po młodszych wokalistach, również 23 marca, na scenie Żnińskiego Domu Kultury zaprezentuje się młodzież powyżej 16 roku życia w eliminacjach powiatowych 17. Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut- 2018”. Celem Festiwalu jest: promocja zespołów, solistów i twórców muzyki młodzieżowej, prezentacja dorobku artystycznego młodych wykonawców, wymiana doświadczeń i popularyzacja różnych form muzycznych, pomoc w podnoszeniu umiejętności artystycznych. Przegląd odbywa się w podziale na następujące kategorie:

- soliści,

- zespoły wokalne,

- zespoły rockowe,

- zespoły instrumentalne,

- zespoły wokalno – instrumentalne.

Warunkiem udziału w eliminacjach powiatowych jest przygotowanie dwóch utworów muzycznych/ piosenek w języku polskim w tym obowiązkowej z tekstem Jacka Cygana. Przegląd organizowany jest przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. Organizatorem eliminacji powiatowych dla powiatu żnińskiego jest Żniński Dom Kultury. Przegląd przebiegać będzie w dwóch etapach:

- koncerty powiatowe organizowane w miastach powiatowych lub innych miastach w ramach danego powiatu;

warsztaty z zakresu emisji głosu dla laureatów eliminacji powiatowych oraz konkurs finałowy o tytuł najlepszego wykonawcy roku w Ciechocinku od 8 do 10.06.2018 r.