Koncert piosenki francuskiej w wykonaniu IRIS MUNOS pt. "Gainsbourg czy Gainsbarre ?"

Iris Munos urodziła się w Perpignan, we Francji, na granicy z Hiszpanią, w wielokulturowej rodzinie, gdzie wychowanie miesza się z artystyczną aktywnością. Od 2012 roku areną jej wolności stała się Polska. Mieszkając w Poznaniu, Iris dzieli swoje życie pomiędzy nauczanie języka, teatr i piosenkę. Jej zamiłowanie do piękna francuskich tekstów zauważyć można było podczas ponad stu koncertów, które zagrała w całej Polsce. Jej ostatni recital zatytułowany był: „A gdyby Brel był kobietą?…”. Zanim zdecydowała się na piosenki Serge’a i elektro – rockową atmosferę, zachwycała publiczność głosem, któremu towarzyszyło jedynie pianino.

"Gainsbourg czy Gainsbarre ?"- Trzydzieści lat temu odszedł wielki, nieśmiały, wyklęty poeta Serge Gainsbourg. Jak nikt inny potrafił żonglować słowami i ich sensem, tworzył teksty pełne dwuznaczności, prowokacyjne, zmieniające oblicze języka francuskiego. Iris Munos, piosenkarka, aktorka, składa hołd muzycznej kreacji Serge’a Gainsbourg’a, wykonując pełen emocji i współczesnych elementów koncert.

To poetycka i pełna pikanterii podróż w świat narkotyków, faszyzmu, wolności seksualnej i walki o prawa kobiet. Podróż pełna rozłamów, artystycznych poszukiwań, prowokacji i skandali, które zmieniały sukcesywnie Gainsbourg’a w Gainsbarre’a. Iris, z akompaniamentem Mateusza Rychłego (gitara elektryczna) oraz Jakuba Kaczmarka (pianino), stworzyła popowo-rockowy, podszyty funkowymi dźwiękami i pozostawiający wiele miejsca dla jej głosu i interpretacji koncert. Jego muzyczna i wizualna strona zaspokoi gusta niefrancuskojęzycznej części publiczności mniej przywiązanej do pełnych poetyki słów Serge’a.

Koncert odbędzie się 27 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w Żnińskim Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki dostępne są w ŻDK. Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym.