29. Finał WOŚP w Żninie

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał z głową - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał WOŚP odbędzie się tym razem 31 stycznia 2021 r. Na ulicach Żnina kwestować będzie 40 wolontariuszy.

Co roku w ramach finału odbywa się też Bieg "Policz się z cukrzycą". Tym razem, ogólnopolska wersja 15. edycji przeprowadzona zostanie w całkowicie odmiennej, wirtualnej w formule. Sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. W Parku Miejskim w Żninie powstanie natomiast specjalna serduszkowa trasa biegowa stworzona przez mieszkańców miasta. W tym celu zapraszamy do przynoszenia do ŻDK własnoręcznie wykonanych serc, które udekorują park. Zachęcamy do biegania Żnińską Trasą z Sercem, spędźmy ten dzień aktywnie, na świeżym powietrzu. Trasa będzie dostępna od godz. 9.00, przez cały dzień. Biegaczy zachęcamy do zostawienia swojego autografu na wielkim sercu ustawionym w amfiteatrze i do zamieszczania swoich zdjęć na trasie na naszym Fanpagu.

Jeśli chcesz wziąć udział w biegu wirtualnym, wszystkie informacje oraz niezbędne regulaminy znajdziesz na stronie www.wośp.org.pl. Uczestnik, który zapisze się na imprezę i uiści opłatę startową min. 50 PLN, otrzyma pakiet startowy. Zapisy odbywają się na platformie SlotMarket. Na ten moment zapisy są wstrzymane z powodu wyczerpania limitu miejsc, ale zachęcamy do śledzenia platformy, gdyż niebawem mogą być wznowione!

W dniu Finału na rynku w Żninie pod Basztą od godz. 10.00 do 15.00 stanie stoisko z gadżetami i wyrobami rękodzielniczymi, obsługiwane przez wolontariuszy.

Przez cały dzień od godz. 10.00 do 17.00 na profilu ŻDK na Facebooku publikować będziemy muzyczne niespodzianki. Na godzinę 17.00 na Facebooku planujemy muzyczną premierę - „ŻDK dla WOŚP”.

Popularne zawsze licytacje będę również prowadzone w zmienionej formie. Część z ofiarowanych przedmiotów umieszczona jest na platformie Allegro. Linki do aukcji publikujemy na bieżąco na Facebooku. Poza tym licytacje odbędą się również na żywo, w czasie funkcjonowania bazarku na rynku, w czterech wejściach, o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Do zdobycia są: gadżety WOŚP i przedmiotów przekazanych przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina m.in. vouchery na pobyt weekendowy w ośrodku wypoczynkowym, na usługi fryzjerskie i kosmetyczne, naukę jazdy konnej przedmioty związane ze sportem motorowodnym, książki, kalendarze i wiele, wiele innych.

Ok. godz. 18.00 na ulicach Żnina pojawi się mobilne światełko do nieba. Akcja zakończy się na Placu Wolności.

ŻDK zastrzega sobie prawo do zmian w programie w związku z sytuacją pandemiczną.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: Wasze Radio fm i Radio Żnin fm.