Sztuka Szuka Malucha w Żninie

W tym roku festiwal Sztuka Szuka Malucha pomyślany został tak, by w bezpiecznej atmosferze móc spotkać się z Wami w domowym zaciszu.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, razem z festiwalowymi zwierzakami - Zajączkiem, Liskiem i Niedźwiadkiem, chcemy spróbować odpowiedzieć na pytanie: “Co jest dla Ciebie najważniejsze?”.

W programie:

“WIELKIE RZECZY” // książka muzyczna i słuchowisko (on-line)

dla rodzin z dziećmi w wieku 1-5 lat

Termin: 05.12.2020 o godz. 10:00, 12:00, 17:00

tekst: Malina Prześluga, muzyka: Piotr Klimek, reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak, obsada: Julianna Dorosz, Karolina Martin, Marcel Górnicki, realizacja dźwięku: Maciej Kuśnierz, ilustracje: Robert Romanowicz, kaligrafia i skład: Katarzyna Mular, koncepcja: Barbara Małecka, produkcja: Mateusz Okonek, wydawnictwo: Art Fraction Foundation dla Sztuka Szuka Malucha

Zespół wybitnych twórców związanych z literaturą, muzyką i ilustracją dla dzieci stworzył pierwszą w historii książkę o przygodach bohaterów festiwalu Sztuka Szuka Malucha. Dzięki niej, poznacie bliżej leśnych przyjaciół, którzy zaproszą Was do rodzinnej, kreatywnej zabawy. Piękne ilustracje i liternictwo, kartonowy, ekologiczny papier, zabawny i mądry tekst - odkryjcie razem z nami “Wielkie rzeczy”.

Każda książka jest jednocześnie zaproszeniem na słuchowisko online będące muzycznym spotkaniem z naszymi bohaterami, wypełnionym dźwiękami piosenek i szumem drzew.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

W Żnińskim Domu Kultury czekają na Was pakiety - książka i zaproszenie na słuchowisko, które odebrać można od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Następnie, gdy nadejdzie termin wydarzenia, siadacie wygodnie na kanapie z książką (i ciepłym kocem!), logujecie się zgodnie z instrukcją w zaproszeniu i przenosicie się do naszego lasu!

Liczba pakietów jest ograniczona.

“TO, CO NAJWAŻNIEJSZE” // warsztaty ruchowe (on-line)

dla rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat

Termin: 05.12.2020 o godz. 13:00, 15:00

W przytulnej i oswojonej atmosferze Waszych domów, nasi artyści zaproszą Was do wspólnej ruchowej zabawy. Poprzez kreatywne działania taneczne odpowiecie sobie na pytanie “Co jest dla mnie najważniejsze?”. Warsztaty wykorzystują naturalny potencjał ruchowy każdego z uczestników, z akceptacją i otwartością podchodząc do różnego poziomu sprawności fizycznej i dynamiki ciała. Działaniom towarzyszyć będą dźwięki muzyki zrealizowanej w ramach projektu “Potupajki i Dopoduszki”, w ramach którego grono wspaniałych artystów stworzyło kilkanaście utworów na różne nastroje, umożliwiających pracę z rozmaitymi emocjami.

Zachęcamy, żebyście również sięgali po te piosenki w swoich codziennych działaniach z dziećmi:

Zaproszenia na warsztaty odebrać można w Żnińskim Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Festiwal Sztuka Szuka Malucha w Żninie realizowany jest przez Art Fraction Foundation ze środków Gminy Żnin.