I Żniński Festiwal Operetkowy

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska i Żniński Dom Kultury zapraszają na I Żniński Festiwal Operetkowy!

I Żniński Festiwal Operetkowy to inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, która ma duże szanse wpisania się do kluczowych imprez nie tylko miasta, ale także województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy na trzy unikalne wydarzenia przystosowane dla każdej grupy wiekowej odbiorców. Podczas festiwalu zaprezentują się utytułowani artyści, odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny, a ilość uczestników dostosowana do aktualnych zaleceń sanitarnych i wytycznych związanych z przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19. Dodatkowo wszystkie wydarzenia festiwalowe transmitowane będą na fanpejdżu Stowarzyszenia Operetka Wrocławska.

Bezpłatne zaproszenia wydawane będą w siedzibie Żnińskiego Domu Kultury od dnia 21.10.2020.

Program festiwalu:

8 listopada 2020 godz. 14:00 sala widowiskowa Żnińskiego Domu Kultury

WYKŁAD MACIEJA MICHAŁKOWSKIEGO "Sztuka operetkowa w powojennej Polsce"

Otwarty wykład, którego konspekt dotykać będzie ciekawostek dotyczących sztuki operetkowej w Polsce, przedstawienia sylwetek wybitnych śpiewaków, wyjątkowych spektakli, a także turystyki kulturalnej (zachęcenie do wyjazdów na sztuki operetkowe). czas trwania: 90 min.

8 listopada 2020 godz. 16:00 sala widowiskowa Żnińskiego Domu Kultury SPEKTAKL - OPERETKA DLA DZIECI

Wydarzenie zostało skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i przystępny dla dzieci w wieku 3-14 lat. Znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak Pieśń o Wilji (o Rusałce), Aria Lalki Olympii, Wielka sława to żart!, Marsz Perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, Annen Polka inspirowana baśnią o Kopciuszku. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Jest to wydarzenie adresowane dla całych rodzin. Po spektaklu będą wręczane kolorowanki dla najmłodszych melomanów, pt. "Pokoloruj operetkę". Na kolorowankach znajdą się wizerunki artystów występujących w barwnych strojach, których dzieci, będą mogły pokolorować po odbyciu się wydarzenia. Dodatkowo wydawnictwa będą zwierać ciekawostki operetkowe, rebusy i zagadki.

Wykonawcy:

Liza Wesołowska - sopran Tomasz Maleszewski - tenor

Tancerze Baletu Sceny Kamienica Ivan Zhukov - fortepian

Maciej Michałkowski - moderator

czas trwania: 60 min. (bez przerwy)

8 listopada 2020 godz. 19:00 sala widowiskowa Żnińskiego Domu Kultury SPEKTAKL GDY OPERA SPOTYKA SIĘ Z OPERETKĄ

Podczas wydarzenia słuchacze przeniosą się w podróż po słynnych dziełach Kalmana, Verdiego, Smetany, Lehara, Straussa i wielu innych najznamienitszych kompozytorów. Nie zabraknie popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, czardaszy, i tańców na czele ze słynnym can-canem. Artyści postarają się udowodnić, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie. Tancerze porwą Państwa do wspólnej zabawy za sprawą słynnych walców. Zaprezentują także fragmenty z rzadko wykonywanych w Polsce dzieł. Wykonawcy:

Liza Wesołowska - sopran

Tomasz Maleszewski - tenor

Damian Domalewski - wokal

Tancerze Baletu Sceny Kamienica

Ivan Zhukov - fortepian