O nas

Podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa

6 grudnia 2019 r. w Żnińskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu "Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa", do którego zgłoszono rekordową ilość 60 prac. Wyeksponowane na sali widowiskowej dzieła podziwiali nie tylko ich twórcy, ale także ich rodziny i zaproszeni goście. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod patronatem Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka i Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego. Cieszymy się bardzo, że swoją obecnością zaszczyciła nas też rodzina zmarłego w tym roku Eugeniusza Izdebskiego, pomysłodawcy i inicjatora Konkursu, wieloletniego opiekuna i dobrego ducha Pałuckiej Pracowni Rzeźby ŻDK. Następne edycje Konkursu będą nosiły imię Eugeniusza Izdebskiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Jury tegorocznego konkursu obradowało w składzie:

  1. Elżbieta Piechowiak
  2. Zbyszko Piwoński
  3. Magdalena Zygmunt

Po obejrzeniu wszystkich Szopek Bożonarodzeniowych przyznało :

W kategorii rodziny z dziećmi do lat 8:

Podziękowanie za udział- Dominik Szlachcikowski, Patrycja Szlachcikowska, Mieczysław Szlachcikowski- SP nr 2 w Barcinie

Podziękowanie za udział- Nadia Suszek- SP w Mamliczu

Podziękowanie za udział- Emilia Smolińska, Marta Smolińska – Młodocin

Podziękowanie za udział- Filip i Piotr Lachowicz- SP nr 2 w Żninie

Podziękowanie za udział- Agata Drabik, Paulina Rejment, Wojciech Drabik- SP nr 2 w Barcinie

Podziękowanie za udział- Marta Sudoł- SP nr 1 w Barcinie

Podziękowanie za udział- Izabela Starczewska z rodzicami- Żnin

Podziękowanie za udział- Jakub Powalski, Magdalena Powalska

Podziękowanie za udział- Rozalia Pałaszewska- SP w Ojrzanowie

Podziękowanie za udział- Lena Barszczewska- SP w Ojrzanowie

Podziękowanie za udział- Natalia Barth, Sebastian Barth- SP w Ojrzanowie

Podziękowanie za udział- Adrianna Marciniak- SP w Ojrzanowie

Podziękowanie za udział- Wiktoria Rynkowska, Jakub Rynkowski- SP w Ojrzanowie

Podziękowanie za udział- Filip Baran, Zofia Baran (7,5 lat)- ZS w Lubostroniu

Podziękowanie za udział- Zuzanna Polaczek, Karol Polaczek (7,8 lat)- Buszkowo (Gm. Łabiszyn)

Podziękowanie za udział- Oliwia, Julia Dąbkiewicz- Żnin

Wyróżnienie- Weronika Kozłowska- ZS Barcin

Wyróżnienie- Juliusz Pochylski, Eliza Pochylska, Szczepan Pochylski

Wyróżnienie- Martyna Pałaszewska- SP w Ojrzanowie

Wyróżnienie- Antoni Ciszak, Marta Ciszak, Sylwia Ciszak- oddział przedszkolny przy SP nr 2 w Mamliczu

Wyróżnienie- Hubert Łukomski, Maksymilian Łukomski, Andrzej Bąk- Żnin

III Nagroda- Katarzyna, Franciszek, Sławomir, Maria, Helena Katafiasz- Redczyce

III Nagroda – Anna Jabłońska, Krzysztof Jabłoński- Żnin

III Nagroda- Oliwia Najkowska- SP w Ojrzanowie

II Nagroda- Julian Pawełczak, Ewelina Pawełczak, Piotr Pawełczak- SP w Mamliczu

II Nagroda- Wiktor Pilarski, Justyna Pilarska- Żnin

II Nagroda- Julia Pochylska- ŻDK

I Nagroda- Justyna Walczak

I Nagroda- Oliwia Sobczak, Julita Sobczak, Sławomir Sobczak

I Nagroda- Liliana Koczorowska

w kategorii dzieci 9-12 lat

Podziękowanie za udział- Aleksandra Sadowska

Podziękowanie za udział- Agata Śliwińska- SP nr 5 w Żninie

Podziękowanie za udział- Kornelia Jarmuda- Żnin

Podziękowanie za udział- Maciej Marczyński- SP nr 5 w Żninie

Podziękowanie za udział- Barbara Stranz- SP Janowiec Wlkp.

Podziękowanie za udział- Iga Szmiel- SP nr 5 w Żninie

Podziękowanie za udział- Aleksandra Koziej

Wyróżnienie- Iga Piechocka – ŻDK

Wyróżnienie- Lena Rąpała- ŻDK

Wyróżnienie- Karina Bartnikowska- ŻDK

Wyróżnienie- Antonina Faj- ŻDK

III Nagroda- Karolina Sobaszkiewicz

III Nagroda- Alicja Szlachcikowska- SP nr 2 w Barcinie

III Nagroda- Maja Liana- Cerekwica

II Nagroda- Amelia Barth- ZS w Lubostroniu

II Nagroda-  Oliwia Walczak- SP nr 1 w Żninie

I Nagroda- Hubert Ziętek- Żnin

I Nagroda-  Marta Figiel- SP nr 5 w Żninie

w kategorii młodzież 13-16 lat

Podziękowanie za udział- Monika Danielska – Gościeszyn- ZST w Żninie

w kategorii Pracownie Rzeźby:

III Nagroda- Marcin Leśniewski- Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK w Żninie

II Nagroda- Krzysztof Jabłoński- Żnin

I Nagroda- Jakub Ulandowski- Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK w Żninie

I Nagroda- Łukasz Napierała- Pałucka Pracownia Rzeźby ŻDK w Żninie

Kategoria grupowa

Wyróżnienie- Małgorzata Krukowska, Amelia Bolińska, Julia Marolewska- ZS nr 2 w Barcinie

Wyróżnienie- Paulina Nowak, Julianna Kuczma- ZST Żnin

III Nagroda- Joanna Piątek, Weronika Podgórska, Kacper Cichoń- ZST w Żninie

II Nagroda- Jurek Kozak, Marian Żądło, Wiesław Sporny- DPS Barcin

II Nagroda- Adam Łuczak, Agnieszka Mendewicz-– WTZ „Promyk”

I Nagroda- Filip Mech, Jacek Nowak, Bartosz Wawrzyniak- zespół edukacyjno- terapeutyczny ZSS w Żninie

I Nagroda- Teresa Szymańska, Teresa Affeldt, Zenon Kotyński- DPS Podobowice

Nagrody na konkurs ufundowało Starostwo Powiatowe w Żninie i Żniński Dom Kultury.