ŻDK zaprasza do udziału w XV Powiatowym Konkursie „Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa”

Organizatorem konkursu jest Żniński Dom Kultury. Jego celem jest upowszechnianie sztuki ludowej Pałuk. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych ośrodków upowszechniania kultury oraz dorosłych z terenu powiatu żnińskiego. Uczestnicy startują w sześciu kategoriach:

- rodziny z dziećmi do lat 8

- dzieci 9-12 lat

- młodzież 13-16 lat

- młodzież od 17 lat i dorośli

- grupy maksymalnie 3- osobowe (z wyłączeniem prac przygotowanych przez rodziny z dziećmi do lat 8- osobna kategoria)

- pracownie rzeźby

Przygotowują oni szopkę bożonarodzeniową, którą wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do Żnińskiego Domu Kultury do piątku 29 listopada 2019 r. Szopka może być wykonana z następujących materiałów: glina, kora,  drewno, modelina, masa solna (wykluczone są gotowe, plastikowe elementy, np. figurki)

Każda praca musi być opatrzona dobrze umocowaną i trwałą etykietką zawierającą imię, nazwisko i wiek autora. Razem z pracą należy dostarczyć także wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową i oświadczenia. Wykonawców oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów. W poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka i Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego.

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy odbędą się 6 grudnia  2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Żnińskim Domu Kultury.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania w sekretariacie ŻDK lub poniżej:

Regulamin i karta zgłoszeniowa