O nas

Żnińska Noc Świętojańska w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim!

W najkrótszą noc w roku zapraszamy na plażę nad Małym Jeziorem Żnińskim. W programie obchodów Nocy Świętojańskiej znajdą się następujące atrakcje:


17.00- Piracka wyspa- zabawy animacyjne dla dzieci 
Do godz. 17.00- dostarczanie wianków na konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI- regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie internetowej Żnińskiego Domu Kultury.
18.30- rozstrzygnięcie konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI i puszczanie wianków na wodę ze statku VENEZIA.
18.45- koncert zespołu LEONARD LUTHER & WŁASNY PORT

 
Leonard Luther jest zaliczany do ścisłej czołówki pieśniarzy bardów których inicjatywa artystyczna sięga estrady studenckiej i którzy do dziś nie wyrośli z pięknej choroby jaką jest zauroczenie poetyckim słowem i muzycznym liryzmem. Luther jest absolwentem WSP w Bydgoszczy i współtwórcą ówczesnej-i niestety minionej –potęgi klubu ”Beanus”. Klimat jego twórczości znany i wypracowany przez Wolną Grupę Bukowinę, Stare Dobre małżeństwo pozwala na ciekawa i mistrzowską interpretacje tekstów Aleksandry Bacińśkiej. Świat piosenek Leonarda jest z lekka nostalgiczny, pełen nastrojowych pejzaży, owiany obłokiem poezji i przyswajalnych melodii. Niewątpliwym atutem Leonarda jest jego silny sugestywny głos oraz emocje w trakcie wykonywania utworów które tworzą niezwykły klimat, towarzyszący koncertom artysty. 
Od wielu lat, prawie dwudziestu, druhem Leonarda, bratnią duszą , aniołem stróżem i przyjacielem scenicznym jest Piotr Gąsiewski, gitarzysta i harmonijkarz, z którym do dzisiaj prowadzi owocną pracę artystyczną. Od ponad 10 lat Piotr Gąsiewski prowadzi swoją formację muzyczną Własny Port, której muzycy towarzyszą Leonardowi na koncertach. Tych dwóch muzyków wypracowało sobie swój niepowtarzalny styl gry i wykonywania utworów. Tajemnica niepowtarzalności koncertów Leonarda polega na każdorazowym innym wykonaniu tego samego utworu. Przez ostatnie dwadzieścia lat tylko Piotr Gąsiewski zdołał sprostać tak wymagającej osobowości scenicznej.
Własny Port powstał w 2003 roku w Bydgoszczy. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół można usłyszeć między innymi w klubach Tawerna i Kubryk, gdzie co tydzień gromadzi komplet publiczności. W repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, ale własnoportowi muzycy nie stronią też od piosenek dobrze znanych i bliskich sercom żeglarzy, także w wykonaniu a capella. Setki zagranych koncertów i udanych imprez są wizytówką zespołu. Do wielu miejsc wraca wielokrotnie.


Wydarzenie odbędzie się w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim.


Obchody Nocy Świętojańskiej odbędą się w sobotę 22 czerwca 2019 r. na plaży nad Małym Jeziorem Żnińskim od godz. 17.00.
Organizatorzy: Żniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie