Żniński Dom Kultur zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Bazyliszek” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art

Przedstawienie teatralne nawiązujące do znanej legendy warszawskiej, według której Bazyliszek uosabiany jest jako przerażający stwór z głową koguta, z ogonem węża i oczami żaby.

Syn znanego płatnerza Wojtuś nie słuchając przestróg ojca, wybiera się do kamienicy Na Krzywym Kole w poszukiwaniu skarbów i znika bez wieści. Na ratunek bratu wyrusza dzielna Jadwisia. Dzięki pomocy tajemniczego Alchemika poznaje sposób na pokonanie Bazyliszka. Czy Potwór okaże się tak groźny, jak głosi legenda? Zobaczcie sami!

Jest to pełna humoru opowieść o braterstwie i przyjaźni, przybliżająca dawno już zapomniane zawody t. j. : snycerz, bednarz, płatnerz, kołodziej czy zdun.

Nauka płynąca ze spektaklu: by słuchać osób starszych.

Spektakl odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.