Żniński Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI

Organizatorem konkursu jest Żniński Dom Kultury. Celem konkursu jest kultywowanie  tradycji „Nocy świętojańskiej” oraz aktywizacja i integracja mieszkańców miasta i regionu. Do udziału w Konkursie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych i ośrodków upowszechniania kultury oraz dorosłych. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych:

- rodziny z dziećmi do lat 8

- dzieci 9-13 lat

- młodzież 14-16 lat

- młodzież od 17 lat i dorośli

Przedmiotem konkursu jest wianek świętojański, który powinien być wykonany ze świeżego materiału roślinnego, dobranego według tradycji Nocy Świętojańskiej (kwiaty, gałązki, liście i zioła). Wianek powinien unosić się na wodzie i posiadać trwale przymocowaną jedną lub więcej świec.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA (z załącznikiem) do Żnińskiego Domu Kultury do dnia 19 czerwca 2019r. oraz wianka opatrzonego imieniem i nazwiskiem autora w sobotę 22 czerwca do godz. 17.00 na rozstrzygnięcie konkursu na plażę nad Małym Jeziorem Żnińskim. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się ok. godziny 18.30, natomiast po tym nastąpi puszczanie wianków na wodę.

Wykonawców oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów, a w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

Konkurs jest częścią Obchodów Żnińskiej Nocy Świętojańskiej odbywającej się ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są poniżej:

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA