ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

O nas

Koncert z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego pt. "Opowiadaj mi..." w wykonaniu Studia Piosenki ŻDK!

"Opowiadaj mi…" to tytuł koncertu, który przygotowuje Studio Piosenki Żnińskiego Domu Kultury. Premierowe wykonanie muzycznego widowiska składającego się z piosenek Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się 18 maja, dosłownie 4 dni przed 2 rocznicą przedwczesnej śmierci artysty, która pogrążyła w smutku tysiące fanów.

Młodzi wokaliści, podopieczni Marka Nowaka, podjęli się trudnego wyzwania mierząc się z utworami legendy polskiej muzyki rozrywkowej. To kolejna produkcja Żnińskiego Domu Kultury, po koncertach: "Taka piosenka, taka ballada", "Kiedy nam do siebie bliżej",  "Owoce praojców", "Wśród nocy dnieje", „Stan pogody”, „Gloria, gloria na niebiosach”. Mimo, że poprzeczka została zawieszona wysoko, to już dziś możemy zaprosić Państwa na koncert, podczas którego, z sobie przypisaną wrażliwością, wokaliści wyśpiewają  znane i lubiane przeboje, które w ostatnim czasie jeszcze częściej, nuci cała Polska.

Usłyszymy między innymi „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Nad wszystko uśmiech Twój” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”. Wszystko to przeplatane będzie wspomnieniami o artyście, które w połączeniu i wyjątkową scenerią przeniosą nas w magiczny świat muzyki Zbigniewa Wodeckiego. Mamy nadzieję sprawić, że piosenki artysty, w wykonaniu dziewcząt i chłopców nabiorą nowego blasku, a kto wie, może i znaczenia. Będzie wzruszająco, romantycznie, ale i  zabawnie. Bardzo liczymy na to, że mając wciąż jeszcze w pamięci koncert Zbigniewa Wodeckiego na żnińskim rynku podczas Dni Żnina w maju 2016 r., te emocje udzielą się Państwu i wspólnie będziemy mogli przeżyć chwile, które odpędzą troski dnia codziennego, a także skłonią do refleksji.

W koncercie wystąpią:

Studio Piosenki ŻDK: Aleksandra Erdman, Aleksandra Lasecka, Kornelia Łukomska, Alicja Piskulska, Nikola Ptaszyńska, Agnieszka Rochowiak, Maria Skalska, Laura Sztrajt, Agnieszka Walczak.

Studio Piosenki ŻDK mini: Amelia Cichańska, Hanna Erdman, Amelia Frasz, Maciej Marczyński, Aleksandra Margas, Urszula Naliwajska, Hanna Piasecka, Michalina Pryka, Jakub Wodziński.

Przygotowanie muzyczne i wokalne: Marek Nowak

Koncert odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny

RODO i cookies