27. Finał WOŚP w Żninie

Podczas tegorocznego  27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab przy Żnińskim Domu Kultury zebrał 42 062,68 zł

W tym roku graliśmy dla dzieci małych i bez focha, zbieraliśmy pieniądze NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH Na ulicach Żnina i okolic kwestowało około 40 wolontariuszy.

Na Placu Wolności od godz. 12.00 odbył się 13. Bieg "Policz się z cukrzycą", który zaskoczył nas rekordową frekwencją. Dołączyli do nas uczestnicy I-ego Żnińskiego Biegu Powstańczego, który od godz. 11.00 trwał w okolicach parku nad Małym Jeziorem Żnińskim oraz Żniński Klub Biegacza. Wszystkim biegnącym dzieciom podziękowaliśmy szczególnie, ręcznie wykonanymi w sekcji malarskiej Pałuckiej Pracowni Rzeźby ŻDK, medalami. Posileni pysznym żurkiem zatańczyliśmy ZUMBĘ z Krzysztofem Najrzałem. Pałucki WOPR towarzyszył nam ucząc pierwszej pomocy.

Zabawę w Żnińskim Domu Kultury od godz. 15.30 rozpoczęliśmy warsztatami artystycznymi i malowaniem twarzy. Zatańczyła para taneczna z Bydgoszczy, zaśpiewały solistki Studia Piosenki ŻDK, zatańczyła sekcja tańca ŻDK, a koncert kolęd zagrała Żnińska Orkiestra Dęta. Ogromne podziękowania należą się wszystkim aktywnym uczestnikom licytacji. Wszystkim firmom i osobom, które przekazały przedmioty na aukcję również składamy serdeczne podziękowania. Na koniec energetyczny koncert zagrał zespół MITRA z Trójmiasta.

O 20.00 wystrzeliliśmy światełko do nieba! Dziękujemy strażakom ze Żnińskiego OSP za pomoc w tej akcji. Podziękowania kierujemy też w stronę żnińskiej Policji, za dbanie o bezpieczeństwo podczas Finału.

Licytowaliśmy m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina, m.in. Hotel Martina (Gród Piasta), Żnińską Kolej Powiatową, Polski Związek Filatelistów w Żninie, Kasę Stefczyka, Pana Pawła Wilgórskiego (szabla), Firmę INTER- VAX Państwa Górnych, Pana Andrzeja Turzyńskiego, Frigo Logistics, Sztab WOŚP w Brukseli, Herbarium Hotel & SPA, Natalię Gąsiorowską, Barbarę Filipiak, Jarka Strzałkę, Stajnię Ranczo Pani Sylwii Goc, Kinga Fejfer Photography,Salon Kosmetyczny „Z Pazurem” w Żninie, Księgarnię Pałucką w Żninie, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z.o.o., Centrum Nurkowego "Strefa Ciśnień", Motorowodnego Mistrza Europy w klasie O-700 ze Żnina z 2018 r. Marcina Zielińskiego oraz Burmistrza Żnina. Podczas aukcji zebraliśmy 3 890,00 zł.

Do zbiórki przyłączyło się również Przedszkole nr 2 w Żninie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, Szkoła Podstawowa w Słębowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Brzyskorzystwi oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie.

Dziękujemy też sponsorom,  którzy ufundowali poczęstunek dla wolontariuszy:

- Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z.o.o.

- Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" w Żninie

- Zakład Masarski Tadeusz Jasiński