Rozstrzygnięcie XIV Powiatowego Konkursu „Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa”- UWAGA! ZMIANA GODZINY!

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy odbędą się  7 grudnia  2018 r. (piątek) o godz. 18.00 (Uwaga! Zmiana godziny!) w Żnińskim Domu Kultury.

Organizatorem konkursu jest Pałucka Pracownia Rzeźby działająca przy Żnińskim Domu Kultury. Jego celem jest upowszechnianie sztuki ludowej Pałuk. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych ośrodków upowszechniania kultury oraz dorosłych z terenu powiatu żnińskiego. Uczestnicy startują w pięciu kategoriach:

- rodziny z dziećmi do lat 8

- dzieci 9-12 lat

- młodzież 13-16 lat

- młodzież od 17 lat i dorośli

- grupy maksymalnie 3- osobowe (z wyłączeniem prac przygotowanych przez rodziny z dziećmi do lat 8- osobna kategoria)

Przygotowują oni szopkę bożonarodzeniową, którą wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do Żnińskiego Domu Kultury do piątku 30 listopada 2018 r. Szopka może być wykonana z następujących materiałów: glina, kora,  drewno, modelina, masa solna (wykluczone są gotowe, plastikowe elementy, np. figurki).

Każda praca musi być opatrzona dobrze umocowaną i trwałą etykietką zawierającą imię, nazwisko i wiek autora. Razem z pracą należy dostarczyć także wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową i oświadczenia. Wykonawców oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów. W poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Żniński Dom Kultury zorganizuje wystawę pokonkursową.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są w sekretariacie Żnińskiego Domu Kultury oraz do pobrania poniżej:

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA