TEATR POLSKA W ŻDK!

Żniński Dom Kultury zaprasza na warsztaty dla dzieci oraz spektakl „Strach ma wielkie zęby” w wykonaniu Teatru Baj Pomorski z Torunia w ramach programu „TEATR POLSKA”

21 listopada 2018 (środa) o godz. 18:00 do sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat na pełną humoru, poruszającą bajkę o przyjaźni i akceptacji pt. „STRACH MA WIELKIE ZĘBY”WSTĘP WOLNY!

Przed spektaklem, o godzinie 16:00, odbędą się godzinne warsztaty z aktorami Teatru ,,Baj Pomorski”. Obowiązują wcześniejsze zapisy (grupa do 30 osób, wiek 6-10 lat). Zapisy na warsztaty prowadzone są w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.

To już dziesiąta edycja programu TEATR POLSKA, do którego Komisja Artystyczna zakwalifikowała 20 spektakli. Od 1 września do 30 listopada 2018 r. szerokiej publiczności zaprezentowane zostaną:

- „Album Karla Hockera”, reż. Paul Bargetto , Fundacja Trans-Atlantyk

- „Chory z urojenia”, reż. Waldemar Śmigasiewicz, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

-  „Diabeł i tabliczka czekolady”, reż. Kuba Kowalski, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

- „Dziady-Noc druga”, reż. Piotr Tomaszuk, Teatr Wierszalin w Supraślu

- „Gardenia”, reż. Wojciech Urbański, Stowarzyszenie Kółko i Krzyżyk

- „Karczma pod Białym Łabędziem”, reż. Jan Michał Zaskórski, Teatr Animagia Ośrodka Kultury w Żytnie

-„Kasieńka”, reż. Anna Wiczur-Bluszcz, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

- „Kim jestem?”, reż. Ireneusz Maciejewski, Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie - „Krawiec Niteczka”, reż. Jarosław Kilian, Teatr LALKA, Warszawa

- „Mała draka o zwierzakach”, reż. Ewa Piotrowska, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

- „ONY”, reż. Jacek Malinowski, Białostocki Teatr Lalek

- „Opowieści z niepamięci”, reż. Duda Paiva, Teatr Animacji w Poznaniu

- „Pustka. Pustynia. Nic.”, reż. Leszek Bzdyl, Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

- „Rokcy Babloa”, reż. Jakub Kasprzak, Fundacja Teatr Alatyr

- „+#@!? (słowo na G)”, reż. Grzegorz Grecas, Fundacja Układ Formalny

- „Spektrum”, reż. Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Jakub Szwed, Mateusz Kownacki, Fundacja Sztukmistrze

- „Strach ma wielkie zęby”, reż. Laura Sonik, Teatr Baj Pomorski w Toruniu

- „Straszka pospolita”, reż. Grupa Coinicidentia, Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia

- „Tożsamość Wila”, reż. Gabriela Muskała, Teatr Ludowy w Krakowie

- „Zakonnice odchodzą po cichu”, reż. Daria Kopiec, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na: www.teatrpolska.pl.