ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

O nas

MITRA w Żninie!

Zapraszanmy na koncert folk-rockowego Zespołu MITRA z Gdyni w ramach KONCERTOWEGO LATA ŻDK

MITRA to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu. Mitra to energetyczne, szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.

Na przestrzeni ostatnich lat wystąpili na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Donatan i Cleo i wiele innych.

Zespół Mitra jest finalistą 41. Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przeglądu DOK Rock organizowanego wspólnie przez Studentów oraz Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Ich żywiołem jest kontakt ze słuchaczem – występy na żywo!

Koncert odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 na Placu Wolności w Żninie. Wstęp wolny.

RODO i cookies