Sukcesy dzieci i młodzieży z powiatu żnińskiego w Finale Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”.

W dniach 15-16-17 czerwca 2018r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się Finałowe spotkania Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, w którym wzięli udział laureaci eliminacji powiatowych dla powiatu żnińskiego, które odbywały się w marcu i w kwietniu w Żnińskim Domu Kultury.

Pierwszego dnia wystąpili wykonawcy z klas VII SP oraz gimnazjaliści z klas II i III (40 wykonawców), drugiego dnia byli to uczniowie klas IV-VI SP (40), a trzeciego dnia – dzieci z klas I-IIISP (51). Łącznie finałowe spotkania zgromadziły 131 wykonawców.

Poza Żninem eliminacje odbywały się od lutego do maja w domach kultury w Świeciu, Mogilnie, Nakle, Mroczy, Sępólnie Krajeńskim, Solcu Kujawskim, Inowrocławiu, Kcyni, Gostycynie, Kamieniu Krajeńskim, Nowem nad Wisłą oraz w szkołach w Ostromecku i Sicienku. W większości wymienionych placówek odbyły się jeszcze wcześniejsze eliminacje szkolne. Łącznie w tegorocznym Turnieju wzięło udział ponad tysiąc wykonawców!

Jury Finału obradowało w składzie: Teresa Stępień-Nowicka – aktorka (Teatr Wilama Horzycy w Toruniu), Anna Katarzyna Chudek – aktorka, logopeda (Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu, Barbara Sobotka – kulturoznawca, instruktor teatralny (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy).

Miło nam poinformować, że po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia reprezentantom powiatu żnińskiego:

Wśród wykonawców z klas VII SP i gimnazjaliści z kl. II i III

WYRÓŻNIENIE otrzymała:

DOMINIKA DOMAGAŁA (kl. III Społeczne Gimnazjum w Żninie) – Ewa Lipska „Nadzór”

Wśród Wykonawców z klas IV-VI SP

WYRÓŻNIENIE otrzymali:

WOJCIECH CZEKAJ (kl. VI SP nr 2 w Żninie) – Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża”

ZUZANNA ZIELIŃSKA (kl. V SP nr 2 w Żninie) – Eleanor Porter „Polly Anna”

Wśród wykonawców klas I-III SP

III Nagrodę otrzymała:

AMELIA BOLIŃSKA (kl. II SP nr 2 w Barcinie) za interpretacje wiersza Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel”

WYRÓŻNIENIA: