ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

O nas

Żnińska Noc Świętojańska

Żnińska Noc Świętojańska

W najkrótszą noc w roku zapraszamy na żniński rynek!

W programie:

17.00- koncert zespołu Żeglarze Portowi

Do godz. 17.00- dostarczanie wianków na konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI- regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie internetowej Żnińskiego Domu Kultury.

18.15- rozstrzygnięcie konkursu, przejście na plażę nad Małym Jeziorem Żnińskim i puszczenie wianków na wodę z Sekcją Tańca ŻDK, która wystąpi również ze specjalnym programem nawiązującym do tradycji Nocy Kupały.

22.00- zapraszamy na specjalnie przygotowane leżaki do  Kina Letniego pod gwiazdami na film pt. „Lato w Prowansji”

Filmowe Lato w zasięgu Orange  rusza w trasę. W ramach plenerowego kina, którego organizatorem jest sieć kin Multikino, od czerwca do września zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów w blisko 40 najpiękniejszych miejscowościach w całej Polsce. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Wieczorne pokazy w naszym wakacyjnym kinie plenerowym to doskonały pretekst do spotkania w towarzystwie rodziny, przyjaciół, czy znajomych… – mówią Organizatorzy.

„Lato w Prowansji” to wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta – "1492 – Wyprawa do raju". W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno ("Faceci od kuchni", "Leon zawodowiec").

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną.

reż. Rose Bosch, Francja, 2014, 105 min

 

Obchody Nocy Świętojańskiej odbędą się w niedzielę 24 czerwca 2018 r. na Placu Wolności w Żninie od godz. 17.00.

RODO i cookies