KONTYNUUJEMY ZMAGANIA W TURNIEJU SŁOWA! PRZED NAMI PRZESŁUCHANIA OSTATNIEJ GRUPY!!

13 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury odbędą się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji” dla klas IV-VI szkół podstawowych.

Turniej ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy twórczej, której tworzywem jest słowo, inspirowanie do twórczych poszukiwań indywidualnych sposobów artystycznej wypowiedzi, popularyzacja polskiej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej ze szczególnym uwzględnieniem utworów poetyckich poprzez zachęcenie do poszukiwań repertuarowych oraz zainteresowanie najmłodszych sztuką recytacji, jako szczególną formą pielęgnacji ojczystego języka polskiego, a tym samym dbałość o kulturę i estetykę „żywego słowa”.
Organizatorem eliminacji powiatowych jest Żniński Dom Kultury, a turniej obejmuje swoim zasięgiem powiat żniński. Eliminacje powiatowe poprzedzone są eliminacjami szkolnymi.