24. Finał Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans-2018.

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 w Żnińskim Domu Kultury odbędzie się 24. Finał Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans-2018 z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa.

Organizatorem Festiwalu jest Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki kultury na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień oraz pomoc w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji artystycznych.

Eliminacje dla powiatu żnińskiego odbyły się  23 marca 2018 roku w Żnińskim Domu Kultury, a do Finału zostały wytypowane następujące osoby:

- w grupie wiekowej 7 – 9 lat- Jagoda Ratajczak- Szkoła Podstawowa w Piechcinie,

- w grupie wiekowej 10 – 13 lat- Edyta Karczewska- Janowiec Wlkp.,

- w grupie wiekowej 14 – 16 lat - Aleksandra Lasecka i Aleksandra Erdman- Żniński Dom Kultury.